הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שני, 30 במרץ 2009

לומדים ירוק

בית ספר ירוק, אמיתי, כזה שלא רק מלמד אקולוגי, אלא חי, בנוי ומתנהל כך. שימוש בחומרי בניה מקומיים (בעיקר במבוק) ושיטות בניה מסורתיות. הפקת אנרגיה על ידי מערכות הידראוליות, סולאריות וכיוצ"ב. שדות לגידולים אורגניים ואפילו תולעים אדומות מיוחדות שמפרקות את הפסולת והופכות אותה לקומפוסט לדישון.מפרידים זבל, ממחזרים חומרים (שמשות משומשות של מכוניות -אלו הם החלונות)נמנעים משימוש מיותר במים,ובכלל מתאמצים לאללה להתנחמד לסביבה.
תוכלו להתרשם ממצגת שתסבר לכם יפה מה מהות הירוק בבית הספר-כאן

המקום הנהדר הזה ממוקם בגן העדן קול-קול שבבאלי, באינדונזיה. מדובר בבית ספר שהוקם ב2008ומונה כמאה תלמידים ומיועד לגילאי גן ועד לגיל 8. בהתאם לתפיסה שמכבדת ומוקירה את הסביבה, כך גם הארכיטקטורה של המקום משקפת את הערכים הללו. מערך הרמוני ומאוזן יצירת חללים פתוחים מוארים ומאווררים, בשילוב מחומרים טבעיים, מקומיים.

מקום מתנהל לפי תוכנית לימודית אקדמית "רגילה" המשלבת תפיסה הוליסטית ומטרתם לחזק ולהוות השראה ליכולותיהם של הילדים. טיפוח נפש חוקרת, אהבה ללימוד והכנת הילדים להצלחה בעולם המורכב של המאה ה-21. אה וכמובן, אהבה והערכה לטבע ולעולם שלנו.
מיותר לציין שנורא יקר ללמוד שם, נורא...

2 comments:

 1. מעניין מי הילדים שלומדים שם.כי אם נורא נורא יקר בטוח הבלאניזים ידם אינה משגת.נשאלת השאלה הא םזה פייר להקים בית ספר כזה במקום בו המקומיים עינהם רואות וכלות?
  האם בית הספר מיועד רק לבעלי יכולת?
  מעניין.בכל מקרה המקום גן עדן כך בית הספר.
  תודה על הרשומה הירוקה הזו.כרגיל מביאה חומרים אחלה מענינים.ממחוזות רחוקים .....מאחת שהייתה בגן עדן הזה....

  השבמחק
 2. הם טוענים שהם משלבים מקומיים וגם המורים משלבים מערביים עם מקומיים.

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking