הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום רביעי, 29 באפריל 2009

נסיכות וורודות VS נסיכים בכחולהפרויקט של הצלמת ג'יאונגמיי, נעשה בהשראת ביתה בת ה-5 סיאוו- שאוהבת וורוד. מה אוהבת? משוגעת על וורד. ליצירת הפורטרט, הציבה הצלמת את ביתה יחד עם כל הצעצועים והחפצים הוורודים. כך נולד "הפרוייקט הוורד"- צילומים של בנות שאוהבות וורוד, יחד עם החפצים שנאספו ונקנו. עם הזמן החליטה הצלמת לפתח את הנושא ועשתה גם "פרויקט כחול", הגרסה של הבנים כמובן.

זה מוטרף לראות את הכמות של החפצים והאובססיביות לקניות בלתי מרוסנות שחברה לקיבעון המגדרי שלנו כחברה והורים . נראה לי שזה מעיר את הדעת לשים לב לצבעים, לדימויים ולבחירות שאנו מציגים לפני הילדים שלנו. כמובן לא רק בנו האשמה, אלא בתפיסות שמוצגות על ידי המדיה, הפירסום, ותאגידי הקניות הגלובליים.

הליך הקיבוע של צבע וחפצים מגדיר ומאפיין אותנו, הפרטים בחברה. מה נאהב, עם מה נשחק ואיך נחשוב- תבניות המחשבה הללו נקבעות עוד אז והופכות אותנו למי שאנחנו, לחברה שאנחנו. מדהים כשחושבים על זה.

לא מעט מן החפצים בחנויות לילדים מורכבים מחלוקה ברורה של בנות: ממנעד הצבעים וורוד- סגול- אדום על גווניהם ולרוב מדובר באובייקטים מן התחום הביתי כגון כלי מטבח: שואבי אבק, מכונות כביסה, עגלות סופר, שידות איפור, מוצרים לטיפול בבובות: עגלות, בתי בובות, אמבטיות, סלקלים -יו ניים איט.

אז בפעם הבאה שאתם קונים תחשבו על כך, שווה לקנות בדרך שלא תגביל את הילדים שלנו למשבצות מגדר ותפיסות חשיבה והגדרה עצמית מקובלות. בקיצור תנו קצת איזון.


תוכלו לקרוא עוד על כך במאמר שפורסם בניו-יורק טיימס

JeongMee Yoon האתר

2 comments:

  1. כן. נו.
    לצערי הרב, למרות שניסיתי למנוע את זה, הגענו לשלב שבו הגוזלית רוצה רק ורוד (כן, היא מוכנה להתפשר רק על סגול). כמה מבאס.
    ולחשוב שכשהיא היתה קטנה דוקא השתדלתי מאוד לאזן ולהלביש אותה גם בבגדים של בנים...

    השבמחק
  2. חה, זה פשוט כל כך מצחיק. גם אצלי מסתמנת אותה המגמה, זה עדיין לא "חריף" וגם פה אין נטייה לקנות רק וורוד, אבל כנראה "שהטבע" עושה את שלו ולאט לאט הוא, הוורוד הופך לפייבוריט. נחכה ונראה כמה חמור זה יהיה.

    השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking