הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שישי, 31 ביולי 2009

חנות ספרים חוויתית בשנחאי - kids republic

החלל המרהיב והחוויתי של kids republic עוצב כך שהוא מהווה מתחם מעניין לחקור, עם מגוון אזורי משחק, נישות אישיות להתייחדות עם ספר. בקומה הראשונה- חלל פעילות ובקומה השניה חנות ספרים. חלל הקומה הראשונה מבוסס על צבעי הקשת ומזכיר מניפת צבעים. במתחם מתרחשות פעילויות על בסיס קבוע כגון: שעות סיפור, מופעי אנימציה ועוד.

מדרגות צבעוניות של מניפת הצבעים מובילות אל קומת הספרים. מדובר בחלל עליז והצגת הספרים אינה נעשית באופן המקובל. בנוסף, יכולים הילדים לשבת על שטיחים, או בכל מקום שנראה להם ולקרוא בספרי החנות. כוכים מעוגלים בגדלים שונים מובנים במדפי הספרים ומהווים כמעין חלונות וגם כחללים לישיבה עבור הילדים הקוראים. מבחוץ ניתן לראות את הילדים הישובים בחלונות-כוכי קריאה.

הסידור המקובל של חלוקת חלל בעיצוב פנים, אשר מפרידה בין: רצפה, קירות, וריהוט כחלקים שונים זה מזה הופכת בחלל החנות למשהו אחר. הדרך המקובלת הזו של הכנסת סדר והגיון מובנה ומקובע (אוי כמה אנחנו שואפים למעט סדר והגיון בעולם הכאוטי שלנו...) נראית כמתבטלת במתחם הזה. בעולם הילדים אין צורך בהגדרה המובנית בהכרח, אין צורך להפריד בין משחק לקריאה. חלל הזה שואף לתחושה אינטואיטיבית וחופשית.

עוצב על ידי משרד אדריכלות יפני sako

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking