הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום ראשון, 24 בינואר 2010

קריקטור - הנחש הטוב


איך מטפחים נחש ברזילאי בפריז?


יחסי גומלין : הוא אוחז עבורה את הספר והיא סורגת לו סוודר לימים הקריםטיפול מסור ואהוב


טיולים משותפים ברחבי פריז


כשמדאם בודו מקבלת לכבוד יום ההולדת שלה מבנה, חוקר הזוחלים שמסתובב בברזיל - נחש מסוג בואה קריקטור, היא מקבלת חבר לחיים. מסתבר שנחש יכול להחליף את הפודל הצרפתי המפונפן בלי בעיה.
אז אחרי שביררה אם הוא מזיק וארסי, וכשהתחוור לה שהוא כלל אינו כזה, היא מעניקה לו טיפוח, אהבה עד אין קץ. כולל סריגה של סוודר להגנה מפני החורף הפריזאי וישיבה בבתי קפה. קריקטור בתמורה מעניק לה הגנה ונאמנות ללא פשרות. ובסוף מקבל צל"ש משטרתי על מעשה גבורה.

הספר נכתב על ידי Tomi Ungerer ב -1958 (!) והוא מלא קסם מינימליסטי: כתוב בתמציתיות, שורה- שתיים לדף (מעולה להורה העייף שמתעקש בכל זאת להקריא סיפור לפני השינה), מהלל את התכונות הנהדרות של חברות ונאמנות. ולא פחות חשוב, מביא ומאיר את האופציה הגלומה בפאן הפחות צפוי, במקרה זה - חברות עם נחש. האיורים הנהדרים והמחוייכים הופכים את הספר ל-expérience magnifique.

5 תגובות:

 1. נראה ספר בהחלט מקסים. בביקור הבא בסטמצקי נעשה התסכלות ממוקדת. תודה על ההמלצה.

  השבמחק
 2. נראה ספר מצויין והאיורים מקסימים!
  תודה

  השבמחק
 3. הוא אכן מקסים וכייפי, מומלץ בעיקר כי הוא משעשע. מקווה שתהנו

  השבמחק
 4. היה לנו את הספר הזה באנגלית כילדים, כ"כ שמחנו לגלות שתרגמו אותו לפני כמה שנים ובמיידי הוספנו אותו למקום מכובד בארון הספרים אצל הוריי

  השבמחק
 5. זה היה הספר האהוב עלי בילדותי.... אשמח לרכוש אותו לילדי. מומלץ בחום

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking