הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום ראשון, 14 בפברואר 2010

הדרכה כתר מהיר - felt crown tutorial

מאז שנהייתי חברה במועדון האמהות הנופשות {עיין ערך:"חופשת לידה" } עולמי סובב במעגלים קבועים של כביסה- בישול- אירגון הבית - החתלות- מקלחות, טוב הבנתם את העניין. מכיוון שלא ניחנתי בתינוק שמבלה את יומו בשינה ללא לאות, הפער בין כמות המשימות והרצונות למה שקורה בפועל הוא בקורלציה הפוכה לגמרי. מכיוון שיצירה היא חלק בלתי נפרד מחיי, אך מכיוון שהוא לא אלמנטרי כמו נשימה הוא מדשדש בסולם העדיפויות עד ש... אי אפשר יותר. מכיוון שאין זמן בנמצא, רק פרוייקטים מהירים- אפשריים. במסגרת חג פורים, שהוא למעשה הסוואה למאניית הנסיכה- פייה אנחנו מתענגים על הכתרים, הכנפיים, השמלות והשרביטים. אני זורמת, מה'כפת לי, מה עדיף להתחפש לבקוגן? תגידו לי אתם....) הפרוייקט המהיר הוא- כתר.


הרי לכם הדרכה קלילה להכנת כתר לפורים, אבל לא רק! הוא גם יהיה נפלא לכל מצב 'חגיגי' למסיבת יום הולדת וסתם להרגשה טובה (כן, זה עוזר להסתובב בבית עם כתר, אפילו עם החולצה שלך מלאה כתמי פליטות והרגלים שלך לא זוכרות מה זה נעלי עקב. באמאשלי זה עובד). מה שנחמד בכתר הזה, שניתן לעשות לו התאמה בקלות לפי סוג האירוע והטעם של הילד. והוא לא פרוייקט מיגע וארוך וגם לא צריכים להיות מבינים מי יודע מה בתפירה.
מי אמר 'קסטמייז' ולא קיבל? - הוספתי מיני אטב כביסה (יש בכל חנות יצירה) אליו ניתן להצמיד, פיסות בד, פרחי לבד ושאר קישוטים ליצירת גייון עיצובי.

אטב כביסה מניאטורי מחובר לכתר ומאפשר הוספת פתקים או שינוי בדים ועיצובכתר מלבד לילדים - בקלי קלות

מה צריך:

בד לבד (אפשר לשלב שני צבעים), היריעות מגיעות בגדול קבוע של מלבן מאורך בחנויות יצירה.
מספרי בד חדות
מכונת תפירה
רצועת גומי עובי 2.5 ס"מ, אני השתמשתי בכ-18 ס"מ אורך.
גיר לבדים, לשירטוט הגזרה ע"ג הבד (אם אין, בבדים בהירים גם טוש רגיל, רצוי בהיר כל כשניתן, יעשה את העבודה)
דבק שמדביק גם בדים
קישוטים (סרט תחרה, כפתורים, פאייטים וכל מה שחשקה נפשכם)
איך עושים:

 • מדפיסים את התרשים של הכתר
 • משרטטים עם גיר מיוחד לבד את הגזרה על גבי אחד מבדי הלבד
 • אם הקישוטים שלכם כרוכים בתפירה (כמו תפירת כפתורים למשל) -עכשיו זה הזמן לחבר את האלמנטים, כך שהתפרים לא יראו בחלקו הפנימי של הכתר. אבל לא מאסט, תלוי בכם.
 • מחברים את שתי רצועות הלבד, גב אל גב, בעזרת סיכות תפירה
 • תופרים לאורך קווי המתאר של הכתר - בהתאם לשירטוט הגזרה, מתחילים בתפירת הגומי בצד אחד ומסיימים בתפירת הקצה עם הגומי בצד השני. כדאי לחזק את הקצוות שבהם מחובר הגומי.
 • גוזרים בזהירות, עם מספרים חדות קרוב לתפר בהתאם לצורת הכתר. אני השתמשתי במספרי זיגזג לסיומת דקורטיבית.
 • מקשטים, מדביקים, תופרים.
וזהו עכשיו אתם הרבה יותר מלכותיים.הערה:
ליצירת שבלונה, כי זה קל יותר לשרטט את צורת הכתר כך על גבי הבד, ולמקרה שתרצו להכין את הכתר שוב, שרטטו את התרשים של הכתר על גבי בריסטול. הכי טוב זה למחזר : שימוש בקופסאת קורנפלקס ואם אין אז שקית קניות מנייר.

4 תגובות:

 1. רעיון מדהים, האמת מתחשק לי כבר להכין....

  אגב, לא החלטתי מי יותר מהממם הכתר או הדוגמנית.

  אוהבת
  מי-טל

  השבמחק
 2. תודה! באת לי בדיוק בזמן! מבטיחה להראות תוצרים :)

  השבמחק
 3. מי-טל, נו מחכה לראות תוצאות. נשיקות אהובה
  עינת- איזה כיף, שמחה על הטיימינג. מצפה לראות את התוצרים :-)

  השבמחק
 4. יד תקלה כלשהיא ולא ניתן להגיע לתרשים הכתר..

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking