הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שני, 12 באפריל 2010

למה אתם צריכים להיות אנשים טובים (או למה אסור לשבת בחיבוק ידיים)


יום השואה התחלף אצלי בשלב מסויים מטקסים וגינונים של חולצה לבנה ובמה שחורה עם שירים עצובים למשהו מהותי עם תוכן פנימי ממשי ומוחשי (בעיקר מאז שאני אמא). הבנתי שהאיום שהיה אז, לא כל כך ממזמן, שריר וקיים כל הזמן ובמיוחד עכשיו. הבנתי שלמדינה שלנו יש חשיבות עליונה לקיום בכבוד שלנו והיא איננה מובנת מאליה, ממש לא! ואז הוספתי והמשכתי להבין, שאנחנו, הפרט עושים את ההבדל, עושים אותה למה שהיא. והיא קצת איך נאמר את זה, מדיפה ריח רע של תחלואים של אלימות, שנאה, חוסר אכפתיות, אפאתיות ונהיה אחר טעם תרבותי רע.

אני באמת חושבת ומאמינה שאם אנחנו נהיה טובים וסבלניים יותר אחד אל השני, ואל ילדנו עשוי להיות פה טוב יותר. אם נשיל מעלינו שנים וחצי גרם מעטה של ציניות, ריכוז בעצמנו, אטימות, רדיפה אחר זמן-כסף-הישגים עשוי להיות פה קצת יותר נוח לחיות. אני קושרת את יום השואה אל המצב הנוכחי, בהווה, כי אסור לנו לאבד את מה שהשגנו ואחרי מה שעברנו. זה מפחיד לחשוב כמה פגיעים היינו ועודנו, מקומם ומכעיס. ולכן חשוב לעשות את זה פה כמו שצריך, ולהקנות לעצמנו ולילדים שלנו: אומץ, נדיבות, איכפתיות, תעוזה, חוכמה וגאווה על מי שהם כבני אדם ועל מה שיש להם. כלום לא מובן מאליו.

אז תעשו לכם חושבים ותהיו הורים טובים, תדעו להציב גבולות, ואל תפחדו להיות סוללי דרך ולעמוד על שלכם כשצריך, תדעו להיות אמפאתיים, אכפתיים, טובי לב, תראו דוגמא אישית, תעצרו להריח פרח, להסתכל על מי שמולכם, תזכרו שהיתם גם ילדים פעם ותסננו כמה שאפשר את האוכל הרע, הטלוויזיה החולה, השפה המגעילה. כי מגיע לנו רק טוב.

6 תגובות:

 1. זה בדיוק מה שאני חושבת עליו מהבוקר. במיוחד כאשר אני רואה תמונות של ילדים.

  אומנם יותר מ-65 שנים עברו מאז עליית הנאצים לשלטון אבל האכזריות לא נעלמה מהעולם במיוחד בארצנו הקטנה

  השבמחק
 2. יש במילים שלך הרבה מהנכון אבל זהו רק חלק מהפסיפס הזה שנקרא החברה הישראלית.
  יש בנו גם כל כך הרבה טוב, כל כך הרבה חמלה, וכוח, והומור. פשוט צריך ללמוד להבחין גם בהם ולהוציא אותם מתוכנו אל הסביבה.

  השבמחק
 3. מקסים ומעור מחשבה!

  השבמחק
 4. קראתי מספר רשומות בנושא השואה ורובם עסק בעבר!
  ליזכור ולא לשכוח!
  מאוד חשוב לזכור ע"מ שח"וח לא ישנה.
  הפכנו לעם רדוף, למעשה נולדנו להיות עם רדוף החי כאילו אין מחר....
  מסכימה איתך השינוי צריך לבוא מהפרט כל אחד מתוכו.
  כאן תפקידנו כהורים, הבעיות (לדעתי) מתחילות עוד לפני הכניסה למערכת החינוך!
  אימוש5 (דור שני לשואה)

  השבמחק
 5. מילים מעוררות מחשבה והשראה. אמן.

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking