הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום חמישי, 15 באפריל 2010

חיים בקופסאת נעליים - הצצה נדירה לפיסת חיים

125 ילדים בגילאים 8 עד 10 נתבקשו ליצור את חדרם (או חדר בביתם) בקופסאת נעלים ולהוסיף כמה מילים. את כל הקופסאות ערמו אחת על השניה ויצרו מייצג אומנותי חזק ונוגע ללב. הילדים באים מעיר אשר ממוקמת באזור קשה יום בבריטניה והם מספקים לנו הצצה מיוחדת טולעיתים נדירה אל עולמם הפרטי ופנימי. המייזם הזה- SHOEBOX LIVING מעיד על עצמו שהוא חוגג את היצרתיות, המבע הילדותי ומאפשר הצצה נדירה לעולמו של הילד. על כל חדר ילדים שנעשה בידי ילד ישנו חדר שנעשה על ידי אמן (מבוגר). ה'חדרים' ימכרו במכירה פומבית וההכנסות יועברו ל- KIDS FOUNDATION (ממנים סדנאות יצירה לילדים נפגעי טראומה). מרתק.

בחרתי שני חדרים שנגעו לליבי. האחד מדבר על הצורך בהגנה (הכלבים כשומרים ומגינים) והגנה מפני החרקים. בשני המקרים הילד דואג ליצירת מעטה הגנה לעצמו. ובטקסט של החדר השני שלי נגע ללב במיוחד, ניתן לראות את כובד האחריות והדאגה של הילד כלפי אימו והתינוק. הילד/ה מסבירים את התנהגות האם, מתרץ או אפילו מסנגר עבורה (היא לא עצלנית). הלב נצבט כשמצטיירת תמונה של ילד שמכין ארוחה (אורז), ישן על הרצפה, דואג לתינוק, לביטחונו ולצרכיו (החלפת חיתול), נשאר לבד לשמור על התינוק כשהאם יוצאת.


"This is the room I share with my two cousins and my two dogs. One's a Staff and the other is a Bulldog. The dogs protect you from danger. I've put curtains to keep you away from bugs and insects."


"I sleep on the floor. I am watching my baby brother so he doesn't fall out of bed. I cook his food. My mum is not lazy she just teaching me. I like sleeping on the floor anyway. I made the rice for us, and if my mum goes out I change my brother's nappy."

2 comments:

  1. בס"ד

    ממש כואב הלב לשמע הפרשנות של הילד....
    גם אצלנו יש כאלה .
    שבת שלום ושיהיה טוב לכולם.

    השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking