הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שבת, 5 ביוני 2010

אני טקסט פוליטי - יוצא מהרגיל ומתוסכל מתמיד

נכון שילדיסקו ופוליטקה זה שני קצוות מרוחקים אלפי שנות אור. נכון. ונכון שכאן זה הפינה האסקפיסטית שלי (ואולי גם קצת שלכם). אבל למרות שאני מתרחקת מחדשות כמו מאש, מה שקורה עם כל סיפור המשטים, סירות ממורמרות של "פעילי שלום", ומהלך הדה -לגיטימציה שנעשית לישראל בכל מקום, מכווצת לי את הלב. אלוהים, יש לי ילדים שאני מגדלת בעולם הזה, במדינה הזו. משהו כאן מסריח ומדאיג - מרגיש לי כמו מחול שדים ללא הגיון. לא משגע אתכם כל זה?


תראו את הסרטון של הקליפ הזה שמצליח להעביר יפה את המסר- כדי שלא תתעצבנו לבד ובשקט (יש את לאטמה -עיתונות שרוצה את זה אחרת)


מצטערת אם "נפלתי" עליכם עם כל זה, אבל הייתי חייבת לפרוק. מצורפת תמונה שמחזירה לי קצת שפיות בים של אי הגיון אנושי -ליה ברגע של שירה והרהורים על מזח מול הים התיכון. נכון שהילדים שלנו הם סיבה טובה להתאמץ יותר.

10 תגובות:

 1. "ספינות ממורמרות של "פעילי שלום"" ודה לגיטמציה של מדינה שמאמינה באלימות ככלי ראשון להתמודדות עם כל דבר שעומד בפניה, זה מה שמכווץ לך את הלב?
  אני ארצה לגדל את ילדי במדינה וחברה שלא פועלת ומדברת בשיח כל כך אלים אחד ומצטדק מצד שני, בלי לחשוב רגע לפני כל פעולה שהיא עושה. הילדים שלי לא ילמדו ש"פעילי שלום" זה משהו שאפשר להגיד במרכאות.
  ללמד ילדים ש"שלום" זה לא מילה כללית שכנראה במציאות אי אפשר ליישם אותה, זה מסריח ומדאיג.
  מקווה שכשנפסיק להרגיש רע כי לא אוהבים אותנו ונתחיל לחשוב על המעשים שלנו נצליח ללמד את הילדים שלנו לא לשנוא את כל מי שעומד מסביבם.

  השבמחק
 2. אני פשוט אסכים איתך :)

  השבמחק
 3. בואי נפריד בין מה שקורה בעזה, שכאן אני לא מסכימה עם המדיניות של המדינה שלי ועם מה שקורה, לבין הסיפור שהיה עכשיו.
  6 ספינות מגיעות ודורשות להיכנס בכוח למדינה שלא אשרה את כניסתם. בכל מדינה בעולם היו עוצרים אותם, אין מה לעשות. יש כאן חוק ואי אפשר לעגון סתם כך, לפרוק ולהכניס ציוד איך שמתחשק. כל סחורה שנכנסת צריכה אישור והמדינה צריכה לבדוק ולהסכים לכך. ובכל מדינה אחרת, שיחסי הציבור שלה קצת יותר טובים, מי שנכנס לטריטוריה של מדינה באופן לא חוקי ומכה באלימות את הצבא/משטרת הגבולות, היה מוצא את עצמו בכלא. דמייני לעצמך אותך יורדת ממטוס בJFK ומתחילה להלום בשוטר הראשון שנקלע בדרכך..?!
  יש הבדל בין משט מחאה, שעומד בגבול הבינלאומי ומפגין, לבין משט אלים שדורש, מכה וזורק רימונים, ועוד בשם השלום והצדק.
  לא צריך להסתובב בעולם עם תחושת אשמה כל הזמן, אפשר גם לסנן חלק מהאינפורמציה ההזויה שמשתוללת.
  אנחנו לא תמיד נוהגים בהגיון אבל המקרה הזה היה הגיוני לחלוטין וצפוי מראש.  

  השבמחק
 4. כמובן, פעילי שלום חמושים בסכינים. זה המושג שתרצי להקנות לילדיך?

  השבמחק
 5. מה שהכי מדאיג אותי זה שבישראל כל פעם שקורה משהו מייצרים מן תחושה שכל העולם נגדנו. כתוצאה כולם מרגישים מן איום וצורך להיות ביחד כך שבסוף מאת מאוד אנשים באמת חושבים על מה שקרה באמת. למשל כל הפחד הזה מתורקיה. בסך הכל הוי הפגנות אבל לא כל כך גדולות ורוב המדינה אין לה שום דבר נגד ישראל. בחדשות בישראל מתארים הפגנה ענקית בכיכר תקסים כאשר במונחים איסטנבולים ( 15 מיליון אנשים) זה נחשב הפגנה לא משהו. ובכלל האנשים שהשתתפו היו אנשים פשוטים .
  מרה, אמא ,עיתואית , עולה ישנה מאורופה ,ומכירה טוב מאוד תורקיה

  השבמחק
 6. הלוואי שבכל מקום בעולם, כ-ל א-ח-ד יוכל לגדל ילדים מחייכים, ילדים בוטחים, ילדים שבעים, ילדים חוקרים ומתעניינים, ילדים שלווים, שהתסכולים היחידים שלהם יהיו שהחבר לקח להם את הצעצוע או שהם לא מקבלים את הממתק ה 6 ברצף שהם בולסים.
  כאן, שם ובכל מקום...
  אמן!

  השבמחק
 7. עם תגובות כמו שלכן שתי הראשונות מי צריך בכלל אויבים אתן עושות עבודה נפלאה....

  השבמחק
 8. אוהבת את הכתיבה שלך ואת הבלוג.
  ההפניה ל"לאטמה" ממש כאבה לי.כי היא להבנתי סוטרת את משאלת הלב שלך,ולבטח את שלי (כאדם וכאם בדיוק כמוך) לא מעט מהעורכים שם גרים מעבר לקו הירוק ומייצרים סאטירה פוגענית נגד עמי ז"א ערבים,הם מבקשים להעמיד עיתונות אחרת אך בעצם מעוותים את המציאות פשוט לכיונם (על פי מנהג כל עיתונות),הם אלימים וגזענים כמו ששמם מעיד,(לאטמה=סטירה)לסרטון המצורף שהם יצרו ושהפצת יש מקום ולגיטימציה לדעתי. אך הם כגוף מומלץ-שמקושר לבלוג???? לשיקולך.ולשיקולכם.

  השבמחק
 9. לאנונימית האחרונה.
  תודה על תגובתך, ותודה על שאת פה. חשוב לי לציין כי בשום מצב לא הייתה כוונה לפגוע, אני מודעת לכך שיש הרבה סבל וכאב ועוולות אצלכם, לאטמה אינו גוף מומלץ, אלא מובא כרפרנס. הקליפ והפוסט הובא כתגובה, ריגשית, אני מודה, למצב שקשה לי איתו, כאדם, כאמא, כישראלית. אם פגעתי בך אני מתנצלת, זה הובא כסאטירה על מנת להקל על התיסכול, ומה שנתפס בעיני כאי צדק גדול וזועק. התגובה של טל משקפת את נקודת מבטי מצויין.
  אין לי עניין להכנס לדיון פוליטי כוללני, ההתייחסות כאמור משוייכת לנושאי המשט, בייחוד למרמרה.
  שיהיה לך ערב נהדר
  אפרת

  השבמחק
 10. טל, אם המצב אכן היה כמו שתיארת אולי הדברים לא היו נראים כמו שהם נראים.
  אבל העובדות הן שישראל תקפה במים חוץ טריטוריאליים והצליחה בכך רק להראות עד כמה היא אלימה.
  אם עד עכשיו היינו תחת ההגדרה של מגנים על אזרחינו, אז לצאת מתחום השיפוט שלך ולנשוך מישהו שהכריז מראש שינשך בחזרה, רק גורם לנו להשלים את התמונה לכל מי שלא אוהב אותנו. בהחלט עשינו עבודה טובה, ממש אבל ממש אין לנו איפה להתלונן.
  ועניין המשט הוא תגובה ישירה למצור על עזה וממש אי אפשר להפריד בינהם, גם בהתנהלות פעילי השלום וגם של המדיניות של ישראל.

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking