הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שבת, 26 ביוני 2010

גן עדן לספרים וילדים - woodland experience, kids republic by Sak


זוכרים את ריפובליקת הילדים הצבעונית של SAKO? ובכן, יש עוד דברים טובים באמתחתם בתחום חנוית הספרים לילדים kids republik 4 בשנחאי. החנות עוצבה בהתבסס על נושא היער ואלמנטים צורניים וחומריים לקוחים מהנושא ומופיעים בחלל החנות כמוטיב חוזר ומקשר.

הקו המנחה לעיצוב בהחנות הינו היער ועצים, פירוק החומר (העץ ומרכיביו) ויצירת שיח פעיל בנושא. אלו מהווים קרקע פורייה ובמה להצגת הסיפור והספרים. ניתן לראות כיצד הפירוק של העץ לחלקים: גזע, ענפים, עלים והרכבתם מחדש בפורמט אחר, בתחביר חדש יוצרים מרחב שמתפקד לתצוגה של האובייקטים- הספרים ובו בעת לא פוסח על יצירת מתחם שמזמין לפעולה, למשחקים, לחקירה. הספרים מונחים בשלל אופציות של תצוגה, שונים בצורה, עומק, מראה ותחושה. ישנו אפילו גלגל ספרים, שניתן לסובב אותו. לחיזוק התחושה של הליכה ביער, ישנה הקרנה על הרצפה שמדמה ריצודי קרני השמש מבעד לעלים. כאשר עולים אל הקומה השנייה, אשר מיועדת לפעילות, ניגלה חלל מעוגל, לבן עם פתחים מעוגלים בתקרה. בחלל הזה ישנו מעין אודיטוריום עם במה שנועד לפעיליות שונות כגון הקראת סיפורים.

מטרת החנות הינה לעורר ולעודד את הלקוחות הקטנים, להנות, לחקור ולהרגיש חופש פעולה והנאה מקריאה חופשית בחלל החנות. למעצבי החנות ובעליה היה חשוב להעניק לילדים תחושה שזה מקום של כיף, דמיון והנאה. ונדמה לי שהצליח להם, קצת כזה, ממש קצת.

אם אתם בשנחאי אל תפספו ביקור:
Kid’s Republic 4, 262 Yuyuan Road, near Beijing Xi Lu, Metro Line 2, Jing’ansi Station
.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking