הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שני, 9 באוגוסט 2010

גלובליזציה - תרבות הצריכה (globali lo ba li)

קרדיט תמונה Ji Lee


הגלובליזציה, נותנת לנו להנות מפריווילגיה מפוקפקת של אוכל, בגדים וחוויית קנייה זהה בכל מקום על פני הגלובוס. כמעט בכל מקום יהיה סניף של רשתות בינלאומיות, כך שתמיד תוכל לעכל את אותו האוכל, ללגום את אותו המשקה וללבוש את אותם הבגדים והנעליים. גם הקניונים שנראים כמו רפליקה האחד של השני עם אותו מנעד חנויות, מצליחים להכניס אותנו לתבנית הקבועה. כולנו אותו הדבר, כולנו רוצים אותו הדבר, אנחנו - העדר. שועטים קדימה, רצים ומהר כדי להספיק עוד, עוד יותר. לעבוד, להרוויח, לשלם, לממן, לפנק, מנקים מצפון עם החומרי, להספיק עוד, שיהיה לנו יותר גדול, הכי הרבה יותר מהר. ושוכחים שהאושר שלנו זו גם, ובעיקר הדרך ולא המטרה הסופית. יש ילדים בדרך, יש בן זוג, משפחה, שקט נפשי, אוכל מבושל, בילוי משותף, זמן לקרוא, ללעוס, לנשום. ראבק, לא חייבים כל הזמן את המרוץ.
מאמר בנושא תרבות הצריכה ופירסום בארצות הברית תוהה על ענייני פרסום ותרבות הצריכה המערבית, גרם לי להרהר.... וזו לא הפעם הראשונה.

2 comments:

  1. מסכימה... אבל יש גם צד שני לגלובליזציה שמקסים אותי בכל פעם מחדש, וזו היכולת להיחשף לעבודה של יוצרים (טוב, בעיקר יוצרות...) מסטודיו-ים קטנים, לפעמים אפילו מהבית, מכל רחבי הגלובוס... ובמרחק של הקשת מקש גם לרכוש מעבודתם ובעוד כמה ימים לאסוף מסניף הדואר הקרוב לביתי... הזנב הארוך של גוגל שפתח כ"כ הרבה אפשרויות חדשות לעסקים קטנים.  
    יום נפלא!

    השבמחק
  2. נכון, וגם נכון וגם ההוא נכון (אני חושב שעברתי על כל הנקודות שציינת) - אבל המהות של הגלובליזציה היא לא לעשות את כל זה - זוהי תוצאה של הגלובליזציה.
    המהות של הגלובליזציה היא שהרבה מהדברים המיוצרים זולים יותר (כי הם נעשים במקום הזול יותר לייצור) וחכמים באותה המידה בכל מקום (כי מי שפיתח את זה במקום מתקדם יותר משלנו לא מייצר רק שם עבור אנשיו המתקדמים, אלא מאפשר לנו להינות מהתיחכום התיכנוני/עיצובי שהמציא).

    השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking