הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שבת, 7 באוגוסט 2010

נסיכות - גדולות מהחיים (princess on large scale)
לא מכירה אחת שלא רוצה או רצתה להיות נסיכה בשלב כזה או אחר בחייה. כעת, כשאנו בשלהי עונת הנסיכות ודיסני מכה בליה את כל המשנה המזורזת לנסיכה סטאג'רית (שמלה, אביזרים, שרביטים, נסיך, קסמים, התעלפויות, נשיקות ותפוחים מורעלים, תקציר וכלים לנשיות מאולפת) . גם אני לא טומנת יד בצלחת, ומקבלת אותן באהבה, שהרי גם אני חגגתי את הנסיכות הזו במלואה ונהניתי מכל רגע. [ ואז מגיעה ההתפכחות והיא מגיעה חזק וישר לפנים, אבל הי, יש להן עוד כמה שנים יפות עד אז. אל תפספסו את הפוסט על דינה המצויינת!]
נסיכות רצינו, נסיכות קיבלנו - הוחלט על ציורים בסקאלה גדולה. התנסות יצירתית שמשלבת צעדים ראשונים בציור במימידים גדולים ובעיצוב תכשיטים ואביזרים. מאותו רגע שנפל הפור, עיני תרו אחר קרטונים גדולים שיתאימו למשימה וייחלתי בכל מאודי שאיזה שכן יקנה פלזמה וישליך החוצה את הקרטון. הפכתי למחפשת קרטונים. כל מה שחמדתי לעצמי היה פיסת קרטון גדולה, ישרה ונאה. ברגע שאלו נמצאו (אם אתם ממש מתעקשים לדעת, בסוף היה קרטון של מזגן), הדרך אל האושר הייתה קצרה: אמא משרבטת בצבע שחור את קווי המתאר וליה אחראית על הצבע והפרופס. פרויקט מהנה, למעיצוב דמות, צבע ואביזרים, התנסות בחומרים וביתירה על סקאלה גדולה. זהו פרוייקט נהדר גם לשתיים עד שלוש משתתפות. המידות הגדולות מאפשרות עבודה בצוות ללא מתח על שטחי מרעה.

הכי טוב, לצבוע עם צבעי גואש, פנדה וצבעים שנמרחים בקלות, כך קל להתמודד עם שטחי צביעה גדולים. כמובן שניתן לשלב מדיומים שונים, צבעים, אפשר להדביק פיסות ניייר, נייר כסף (מהמטבח), לקשט בפאייטים, נצנצים, נוצות, לעשות "סיומות" דקורטיביות לבגדים עם סרט נייר קרפ, עם דויליז (תחתיות תחרה לבנות), שאריות בדים, כפתורים, מה שתראו לנכון.בעזרת מברג חוררתי בקלות חורים בצאוור ובפרקי הידים, שם תוכלו בהמשך לקשט את הנסיכות באביזרים משלימים, שרשראות, צמידים וגם טבעות. כך גם ניתן לעשות לקישוטי שיער, הכתר, פרח לשיער וכן הלאה. אנחנו הכנו שרשרת פשוטה, לפי בחירתה של ליה, ללא חרוזים, רק תליון, שהוכן מבצק מלח ונצבע על ידה בצבעי מים. מנקה מקטרת יכול להיות נהדר ליצירת שרשראות, צמידים וטבעות, כמובן בשילוב חרוזים.

ואחרון חביב, אם רוצים שהנסיכות יעמדו באופן עצמאי, יהיו נשים שאינן תלויות באפח'ד, אזי יש לקחת רצועת קרטון, באורך של כ-50 ס"מ לערך, ברוחב 12 ס"מ, אין צורך להיות מדוייקים על הסנטימטר. את האורך לקפל לשתיים, כך שנוצרת צורת משולשת בעלת שתי זרועות. בשתי הזרועות שנוצרו, יש ליצור בעזרת סכין יפנית, שני חריצים, במרחק של כ- 7 ס"מ מהסוף של הזרוע (לא בקרבת הקודקוד של המשולש, אלא קרוב ל"בסיס"). החריצים יצרו מגרעת מקצה עליון ועד 5 ס"מ מתחתית הזרוע, כלומר לא לחתוך עד הסוף! את הפאנל של הקרטון עליו ציירתם, מניחים בתוך החריצים, והמשולש יוצר תמיכה ובסיס - זה מעמד של הציור. מצטערת אם ההסבר מעט מסורבל.כמובן, שהפרוייקט הזה יוכל להיות עם כל דמות ולא רק עם נסיכות. הוא גם יכול להיות פרוייקט נהדר לימי הולדת יצירתיים. בסופו של דבר כשקצנו בנסיכות, הוספנו גם שתי תאומות שובבות למלייה. אלו שורטטו כאשר ליה וחברתה שכבו על גבי הקרטון עצמו ואני יצרתי קו קונטור סביבן.

5 תגובות:

 1. האביר על הסוס הלבן12 באוגוסט 2010 בשעה 12:55

  היי, כרגיל כיף לקרוא את ההתנסחות הקולחת והשובבית משהו...
  הרעיון ליצירה - מקסים.
  לגבי נסיכות ואגדות, אני סבור ששנים רבות הן מייצרות אשליות לדורות של בנות, שההתפכחות מהן (החיים עצמם) היא קשה ומכאיבה.

  השבמחק
 2. פרויקט מקסים - גם כרעיון, גם התוצר מבטא חופש יצירה משמח!

  השבמחק
 3. מהמם. כרגיל.

  מעריצה1

  השבמחק
 4. רעיון גאוני!!! הולכת לנסות...

  השבמחק
 5. יא, מקסים, הבת שלי תשתגע על זה

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking