הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שלישי, 14 בספטמבר 2010

קישוטים יפים לחגים - DIY צנצנות תחרה (lace vase)


מצחיק, איך שהתחלף החודש מאוגוסט לספטמבר, כאילו ניתן האות, ומשהו השתנה, גלגל העונות זז, והקיץ מפנה מקום לעונה אחרת. פתאום החום כבר לא חום מהביל ומוחץ, בערב נעים ואפילו יש בריזה כזו של חג, סתווית עם ריח אחר. קטע, שכזה. החלפת השעונים מקיץ לחורף תמיד העציבה אותי, אני ילדת קיץ, ופרידה ממנו איכשהו תמיד מרטיטה בי משהו. ונימי סתוויות נוגה מתחילה לטפס עלי. אין מה לומר סתיו זו עונה מעולה גם. אה, ויש את החגים. כן... החגים.

את ראש השנה בילנו בהתחלה מסוייטת מה, עגיל באוזן של ליה פיתח אינפקציית על, הסוגר נעלם בנבכי התנוך, ונאלצנו "לבלות" בשניידר. זריקת הרדמה לתנוך הכאוב, צווחות כאב ופחד, שני הורים שאוחזים את ביתם, מבועתים (ברור שכלפי חוץ מקרינים חוזק, ביטחון ושלוות נפש. פכעעע), שני חתכים מינוריים מאחור התנוך והוצאת הסוגר הסורר. זוועות. שמחה לספר לכם, שהכל בסדר, הפצע הגליד מהר ונראה שהטראומה הייתה כנראה יותר של הגדולים משל הקטנה. למרות שהטראומה מכננת בוודאי בפנים אי שם. עגילים, אם היא תרצה, שתעשה לבד, כשתגדל. אני לא בסיפור הזה יותר. נבהלתי.

ובמעבר חד, לסוכות. שהוא ללא ספק חג "הזולות" הלאומי, והוא כייפי בכל מובן שיש. אוכלים, יושבים ונהנים באוהל אלטרנטיבי לחלל הביתי הקבוע. יש קישוטים ואור נעים ורואים כוכבים מבעד לסוכך. יש מי שאפילו ישנים. הולכים עד הסוף.

השנה לכבוד הסוכות הקרוב, אנחנו מפנקים את השביל אל הסוכה בכלים מוארים. האפקט הרצוי הוא שביל עם תאורה מעימה ומזמינה אשר תוביל את האורחים אל הסוכה. בכל כלי תהיה נרית. ישבנו ליה ואני לנקות צנצנות (שאני אוספת מראש) שהשרנו במי סבון חמים, ליה עזרה לגזור את התחרות (היה קצת קשה לבד, ובחלק עזרתי) ויחד הדבקנו את התחרה על גבי הכלים.

ייתכן וחלק מהכלים ישולבו גם על שולחן החג ויהיו בית לנר או לבוקה פרחים. מכיוון שאנו רק בתחילת הדרך, בנתיים עשינו פיילוט והתוצאה הינה חמודה. אין לי צילום של הצנצנות - תחרה בתאורה ליילית, או עם נר אבל בנתיים נסתפק במה מה שיש - פרחים.

צנצנות תחרה לקישוט השולחן (אבל לא רק...)


קישוטים, יפים של צינצנות זכוכית ממוחזרות שגם הילדים יכולים להכין יחד איתכם

מה צריך:

צנצנות זכוכית, נקיות מתוויות מקוריות (הכי טוב להשרות במי סבון חמים ולהסיר עם ברזלית)

דבק שהוא גם SEALER (אוטם) כמו מוד פודג',
*אם אין, אפשר להסתפק בדבק פלסטי רגיל לתוצאה פחות עמידה (לא להרטיב לאחר שמתייבש)

שאריות בדי תחרה

מספרים


איך עושים

1. גוזרים חתיכת תחרה באורך ההיקף וברוחב הרצוי
2. מושחים דבק (מוד פודג') על הצנצנת, במקום בו נמקם את התחרה. מניחים את התחרה, וטופחים קלות מעל עם הדבק. כך אנו יוצרים שכבת דבק, שתמקם ותאטום את התחרה. כך שאם התחרה נרטבת בהמשך דרכה, לא קורה אסון. מובן שלא כדאי לנקות עם סקוצ ומים מבחוץ, אלא רק מבפנים!
3. ממתינים לייבוש מלא.


ניתן לשים נר, או ליצור ווזה לפרחים.

כווריאציה לתחרה, בדים קלים, שהם שקופים למחצה, כמו אורגנזה וכותנה דקיקה יכולים להיות טובים למשימה. כנ"ל לגבי ניירות משי, או אפילו טישו ומפיות מופרדים לשכבות הדקות.

6 תגובות:

 1. איזה סיפור עם העגיל. תמיד הייתי נגד עגילים לקטנטנות. נו נו, עכשיו נוספה לי עוד סיבה טובה לאנטי. כשיגדלו -יעשו. ממש כך.
  לגבי צנצנות התחרה, רעיון רומנטי לסוכתנו הסגלגלה.

  השבמחק
 2. הי אפרת, תנחומי לליה, זה נשמע ככ כואב, וככ מרתיע. לניצן שהיא כבר בת תשע הסברתי שעגילים היא תעשה רק כשתהייה ממש גדולה(שלי עלו על תנוכי בהיותי בת 17), כשהיא ממש תרצה, בנתיים זה עובד.יש מדבקות לאוזניים, וזה במקום!
  הרעיון לצנצנות מקסים-ניצן תאהב, היא עושה המון עבודות וזה מאד יתאים לה.
  שתהייה שנה טובה ובריאה!

  השבמחק
 3. הזדהות מלאה עם ליה זה קרה גם לי ! הייתי בת שש כשקיבלתי מתנת יום הולדת עגילים ובדיוק אותו סיפור אינפקציה וסוגר שנעלם באוזן אבל עם אמא נחושה, קצת קרח, צרחות ופינצטה הוא גם יצא ... חוויה לא נעימה במיוחד שזכורה לי עד היום ... 28 שנה אחרי .... אוי קשישה שכמותי !

  השבמחק
 4. העיקר שיצא! אצל הקטנה- בשנייה שיצא- לא הסכימה לשים שוב- תוך חצי שעה נסתם החור.
  מאז כל פעם היא מבקשת עגילים אבל שמגיעה לחנות היא אומרת, לא רוצה. שתגדל :)
  תודה על הדרכה מקסימה ורומנטית! סוף סוף יש לי מה לעשות עם ערימות הצנצנות שלי!!!

  השבמחק
 5. מזל שהסיפור עם העגיל נגמר בטוב!

  לגבי הצנצנות- מקסימות! כבר התחלתי לזרוק לאחרונה אחרי שאספתי ואספתי והמקום בארון התחיל להגמר. נתחיל לשמור שוב...
  אם אפשר לשאול - מה זה דבק מוד פודג'? ואיפה ניתן לרכוש אותו?
  תודה.

  השבמחק
 6. בנוגע לעגילים אני חייבת להודות שאני שמחה שיש לי בנים...
  בנוגע לצנצנת עם התחרה, בדיוק קיבלתי מארצות ניכר משלוח ובו משהו שהוא כמו תחרה, פחות טוב למחזור, אבל יותר נוח...
  http://www.etsy.com/listing/56553073/dt-mt-01009-transparent-masking-deco

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking