הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שישי, 22 באוקטובר 2010

יום הולדת נסיכות -פעילות וכיף (princess party ideas)

אז מה היה לנו בתוכנית האומנותית של יום הולדת לנסיכות?

עד שכולן התכנסו, כל אחת זכתה לטאצ' של איפור נסיכותי, עם נצנצים כמובן. לאחר מכן התיישבנו במתחם ה"זולה" הנסיכותית, על כריות סטן מוזהבות ועשינו הכירות קטנה (כי לא כולן הכירו) והתחלנו במשימה הראשונה. סיפרתי להן שהן נקראו למשימה מלכותית ומיוחדת, לסייע לליה- הנסיכה, שממלכתה איבדה את כל החיוכים והצבעים בעקבות סערה גדולה.

ברחבי החצר פוזרו אגוזים קסומים, כל אגוז מוקם ליד אלמנט כלשהו (כדי לסייע למצוא, למשל: גמד, תפוח- של שלגיה, נעל עקב של סינדרלה וכו') הבנות התפזרו בחצר וליקטו את האגוזים. הסברתי להן מראש כי האגוזים ימצאו בסמוך לאלמנטים, ונתתי להם חידות (בע"פ) והתשובות שלהן היו הרמז. סופר כיף! ילדים אוהבים אתגרים, דמיון והתרוצצות טובה.

לאחר שנאספו האגוזים חזרנו למתחם הנסיכותי, קיבצנו את השלל. היו 6 אגוזים כמס' המשתתפות. כל אחד זיכה את הנסיכות בתיק פלא. בתיקים היו שלל אלמנטים שייעו למהלך הפעילות:

1. כתר מלכותי לנסיכת יום ההולדת, כדי לתת לה תחושה מיוחדת, אחרי הכל זה יומה המיוחד.
2. שרביטים כדי לעשות קסמים. לאורי הנסיך היחידי, היתה חרב. יחד עם סרטי "כוח" שקשרנו על השרביטים או פרק היד, ומעניקים כוח מיוחד.
3. שרשרות וורודות, ושוב, לאורי הנציגות הגברית- כתר
4. נשיקות שוקולד טעימות (של הרשיז')
5. קופסאת גירים
6. חומרי יצירה

שלושת התיקים הראשונים, סייעו לאבזר את המשתתפים בפרופס ולהכניס לאווירה. הנשיקות היו בוסט של מתיקות למי שצריך קצת כוח. והגירים שימשו אותנו ליצירת קיר ברכות לנסיכה ליה. והתיק האחרון היה- הפעילות היצירתית, והיו בו כל מה שצריך כדי לקשט- את התיק עצמו. דבק נצנצים, קישוטי לבד וסול.

בין הפעילות של ציור על הקיר עם הגירים לבין פעילות היצירה - קישוט התיק, עשינו הפסקת אוכל.

על התיקים (תיק אל-בד), יצרתי מראש איור עם נסיכה/ נסיך. קישוט התיקים היה פעילות מהנה, למרות שהיה לקטנטנים מעט קשה ליצור קווי קונטור נפחיים (כלומר לשלוט על הכמות שיוצאת מהשפורפרת, תוך כדי תזוזת היד) אבל הם עדיין נהנו מאוד, גם מההדבקות.

לאחר מכן, פנינו לצפון הממלכה, אל הטירה המרחפת של הנסיכות- הפיניאטה. הנסיכות עמדו במעגל מסביבה, והתחלנו במשיכות מסודרות, שמיד הפכה לחדוות משיכות של סרטים, עד לפתיחה הכייפית של הפיניאטה. אין מה לומר, יש משהו מגניב ב'גשם' של הפתעות שיורד לאחר חדוות המשיכות, ונורא משעשע לראות את הקטנים אוספים את השלל.

את הפיניאטה הכנתי מקרטון (שימוש בצורה מרובעת) והיא גירסה יותר מעודנת לפינאטה שחובטים בה. במקום לחבוט עם מקל, צריך למשוך סרטים, כאשר רק אחד מהסרטים פותח את תחתית הפיניאטה. מ-ו- צ-ל-ח! ומומלץ.

עכשיו נותר לנו רק לסיים בריטואלים ההכרחיים: הרמת הנסיכה על כיסא יום הולדת (נרשמו חיוכים מאוזן לאוזן) וקינוח במשאלה הנסיכותית מעל עוגת יום ההולדת. רגע של מחשבה... פו גדול. ... שירי יומולדת, והשמחה רבה. והנסיכות שסייעו להחזיר את החיוך והצבע האבודים לממלכה זכו בקאפקייקס נסיכותיים, משוקולד כמובן וציפוי קרם תואם. עם עטיפות קאפקייקס וקישוטי יום הולדת שהכנתי עבורן. ו... תעודת נסיכה מדופלמת. מה שבטוח בטוח.

אה, ושכחתי לספר, שבנוסף הייתה עמדת צילום. ציור קנבס גדול שלי שעשוי מהמון עיגולים צבעוניים היה הרקע, והקבוצה המלכותית עשתה פוטו-סשן שם. כרגע, מכיוון שאין לי אישורי הורים להעלות צילומים של הילדים, אני נמנעת מכך.


שיהיה סוף שבוע נהדר ורגוע, נשיקות
אפרת

8 תגובות:

 1. נקרא מקסים ומאוד נסיכותי.

  איך עושים פיניאטה הנפתחת עם סרטים? אני כמירה רק את הסוג שמרביצים לו עם מקל ומאוד מוצא חן בעיני הרעיון שלך.

  תודה!

  השבמחק
 2. הכל מקסים!
  הרעיון של משיכת הסרטים בפניאטה במקום מכות ממש מצא חן בעיני
  את אלופה!

  השבמחק
 3. מהממם! איזה יופי.
  הכנת את התיקים או קנית? ומה עם הדרכה להכנת פינייאטה? הרעיון של הפתיחה נשמע מדליק!
  שוב, המון מזל טוב לנסיכה. נראה שהיה כייף גדול!

  השבמחק
 4. מזל טוב!
  ממש יום הולדת מהאגדות

  השבמחק
 5. איזה יום הולדת מהאגדות..
  אפשר לקבל קצת הדרכה להכנת הפינייאטה
  נראית יום הולדת חלומית
  אשמח לקבל פרטים נוספים.
  הילה

  השבמחק
 6. אפרת יקרה, אין כמוך - מאמצת בשמחה רעיונות לבת הארבע שלי :)
  מיכל

  השבמחק
 7. הי אפרת,
  תודה על הרעיונות. תוכלי לשתף בבקשה את הקובץ של נסיכ/ה מדופל/ם?
  תודה, מיכל

  השבמחק
 8. יש אפשרות להוריד את תעודת הנסיכה המדופלמת?

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking