הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שלישי, 30 בנובמבר 2010

לוח פעילויות לחנוכה- hanukka advent calendar for kidsאומרים שלהתקנא באחרים זו מידה רעה. אז אומרים, ואני, פשוט לא יכולתי שלא להתקנא בadvent calendar הנוצריים של חג המולד (לוח שמונים עימו את התקדמות הימים בצייפייה המיוחלת לחג המולד). אז נכון זו הפעם השנייה שאני מתקנאת בלוח הנוצרי, אבל אם יוצא מזה משהו יצירתי אז זה בסדר, לא?

השנה יצרתי לוח פעילויות חנוכה פשוט מאוד, השוס הוא באפקט הגירוד. אני אסביר. הלוח הוא לוח שעם פשוט, עם רצועות נייר שמשמשות כנרות. את הנרות הדבקתי עם סלוטייפ אל לוח השעם.


איך להכין (להבות) באפקט מתגרד

מה שמעניין בלוח החנוכה הזה, אלו הן הלהבות, על כל להבה ישנה פעילות עבור כל יום של חנוכה. וכל להבה כזו מתגרדת, ממש כמו כרטיס "חיש-גד". הפעילויות שאנחנו נעשה בחג: יום יצירת נרות, יום כיף עם סבא, יום הצגה/ פסטיבל, יום של פיקניק בטבע, יום חברים וכן הלאה. הפעיליות נרשמו על גבי קרטון דק (כמו קרטון קורנפלקס למשל) ועל גבי הקרטון הדבקתי טפט שקוף (אני מניחה שסלוטייפ רחב יעשה את המלאכה גם).

כדי ליצור את השכבה המתגרדת, ערבבתי צבע אקרילי עם סבון כלים. היחס הוא כ-1 כפית צבע עם כ- 1/4 כפית סבון כלים. את זה מרחתי עם מכחול על הלהבה המצופה בשכבת הגנה של הטפט השקוף. כאשר מתייבש, ניתן לגרד ללא בעיה בעזרת מטבע. ממש כרטיס גירוד מושלם.

כל יום נגרד להבת נר אחרת ונגלה את הפעילות שלנו לאותו היום. שעשועי חנוכה שכאלה.

מיותר לציין שהעניין הזה של יצירת כרטיס גירוד הוא פתח לעוד המון דברים נהדרים... שעוד יבואו.... :)הערה: ללהבות מובן שרציתי שיהיה צבע צהוב. מה שהסתבר כעבודה קשה לעומת השימוש בצבע כהה (אפור, שחור וכו')
נאלצתי לצבוע את הלהבות בכ-4 שכבות (!) עד שהשגתי אפקט אטום. קחו זאת לתשומת ליבכם ואל תתיאשו.

עוד פעילויות שאפשר לעשות בחנוכה עם הילדים

לוח פעילות חנוכה מגלילי נייר טואלט
חנוכיית ויטראג' - מצנצנות זכוכית ונייר משי


Do you want to add some spark to those 8 days of Hanukkah? Why not create an activity plan with a twist of surprise, for your kids? By making this simple and easy Menorah, with scratched off flames, you'll be able to knock them down. Each flame holds a great fun activity to do, things like nature picnic, fun day with grandma, making craft project etc. Your kid will reveal an activity, one per day, simply by scratching off the top layer (using a coin).

How to make a scratched off Menorah activity board for Hanukkah - tutorial

For Candles- Some scrap paper/ scrap fabrics

For Flames - Cardstock or a simple corn -flakes card board will do

Acrylic paint

Dish soap

Scissors/ craft knife

Pen

Cork board or plain card board – the size you'll like

Clear vinyl cello tape

glue

this is how you do it:

1. Your cork board will function as your layout frame. We mount our candles + flames on it.

2. Prepare your candles - Cut your scrap paper/fabrics into long bars. Attach it with glue.

3. Prepare your flames - Draw a flame shape on your card board, an oval shape with pointy tips. Cut it – it will be your template to prepare the next 8 flames.

4. use your pens and write (and if can, add a matching drawing) your activity plan on each flame, one activity per day. Things like: baking day, picnic, fun day with grandpa, nature walk, visiting a friend etc…. The Shamash – is a bonus fun activity.

5. Place the cello- tape over your ready flame. Trim access to fit flame shape.

{- this step helps to create a sealing layer which eventually will allow us to scratch off our top layer, revealing the activity without damaging it}

6. Mix acrylic paint with dish soap, the ratio is about 1 spoon paint and 1/2 spoon dish soap. Mix both well, until unified. Use brush to paint over the flame. Use thick coat, allow full dry time.

Once dry, attach the painted flames to cork board with glue. The Menorah is ready to fulfill its purpose.

· If like me, you choose light color, like yellow. Be prepared to coat the flame with 4-5 layers of paint mixture. It takes ages to block the image from showing through.

· Obviously this peeled off/ scratched off idea is a great starting point to much cool stuff you could do with…. Secret invitation, games etc…

Happy Hanukkah


8 תגובות:

 1. וואו! את פשוט אלופה, אני כבר שנים חושבת איך להקביל את "הלוח הכריסמיסי הזה" ,שלרב גם מחוברות אליו מתנות שונות ,לחנוכה שלנו. הלוח גם יעיל מאד לילדים כמו שלי שקצת הולכים לאיבוד בימי חופש בלי מסגרת, לשמור על מסגרת והבנה מה קורה.

  איזה כייף של רעיון.
  תודה

  השבמחק
 2. עוד רעיון מעולה.
  (רק צריך לתכנן את החג מראש...)


  תודות.

  השבמחק
 3. רעיון מקסים !!! קניתי.. והערה: דווקא נחמד יהיה לצבוע את הלהבה בצבע צהוב, לפני שרושמים עליה את הפתעת פעילות היום. לצבוע בשחור..ומבחינת משמעות החג זה תופס יופי - כלומר - מחושך לאור.

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking