הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום חמישי, 2 בדצמבר 2010

מבחן היציבות - אופני עץ לילדים (wood you be mine wooden bicycle)

ליה, עם שפם של חתול, מדגמנת אופני בנות וורודות

לפני כמה שבועות, בסופר, עברתי ממש במקרה ליד זוג אופניי בנות. הן היו וורודות - לבנות והן עשו לי עיניים. ואני, קראוד פליזר שכמותי, לא התעלמתי ואספתי אותן הביתה. ליה כמובן, שמחה מאוד, אבל מהר מאוד נתגלעה הבעיתיות - נסיעה באופניים הינו דבר שמצריך זמן שמיועד ומוקדש נטו לנסיעה, לאימון ממוקד והשגחה צמודה. כך היה שנסיעה באופניים הפכה למצרך נדיר, שלא לומר מעט בלתי אפשרית. במהלך השבוע אבא כמעט ולא נמצא (עבודה, עבודה....) ולנו יש יאיר קטן שלא ממש מאפשר זמן בנות איכותי שמוקדש לאיזון ורכיבה. והוורודות הנכספות נותרו דיי מיותמות ולעיתים זוכות לעדנה קצרה בשבתות. אבוי!

נזדקקנו לפיתרון משפחתי, חלופי, מספק, משמח ואפשרי. שהרי זה לא מתאפשר לאמא אחת, קטנת מידה, לדחוף עגלת תינוק וביד השניה לאזן מקל של מטאטא, אליו מחוברות זוג אופניים עם ילדה. לא לילד הזה פיללנו.

אז לשמחתי הרבה, ההארה נחה עלי בשיטוט בחנות של דיאדה. בעודי תרה אחר מתנת לידה כייפית לחברה, פגשו עיניי את הזוג המיוחל- את אופני יציבות (balance bike), אופני עץ, אופניים ללא פדלים, אופני רכיבה- או איך שלא קוראים להם, אני רוצה אותם. מישוש חפוז מגלה אופניים מתוקות להפליא מעוצבות בפשטות, נאות, קלות מאוד, ועשויות עץ. ניצוץ מתלקח בליבי..... צריך להביא את הנסיכה למדידה.

מה שהכי מוצא חן בעיני, זו העובדה שהן מעין הכלאה בין אופניים לקורקינט, כלומר הילד יושב על גבי מושב, אבל לא עסוק בלפדל, המאמץ הפיזי מנוטרל לטובת עבודת רגלים אינוטואיטיבית (ריצה- דחיפה) שמאפשרת התעסקות מלאה באיזון וניווט והנאה. אני מניחה שעם הזמן, המיומנות והניסיון מאפשרים לילד הנאה וחופשיות גדולה יותר ויותר. זה מאפשר המון כיף והתנהלות עצמאית של הילד וההורה. הן גם קומקפטיות יחסית וקלות לנשיאה, כך שאם באמצא הדרך יישבר לליה מהרכיבה, אוכל לאפסן אותן בסל התחתון של העגלה.

שיטוט קטן באתר של היצרן - woodiz מגלה שהאופניים האלה מקנות לרוכבים הצעירים מיומנות ושליטה בשיווי משקל ויציבות שיאפשרו דילוג על שלב גלגיל העזר לאופניים הקונבנציונאליות! נשמע מרשים. נוסף על כך, הן מתאימות לשימוש מגיל שנתיים ועד 6, כך שליה ויאיר הולכים להנות מהן יופי- יופי.

ובכן, כעת לאחר שהסכמתי עם עצמי לגבי נחיצותם של אופני העץ האלו, כל שנותר הוא לבזבז פחות זמן בתור לסופגניות ולמהר לרכוש את האופניים הנחשקים לכבוד חנוכה. מקווה שגם ליה תאהב את הירוקות.

חג שמח, אפרת

3 תגובות:

 1. אפשר להוריד את הפדלים ואת גלגלי העזר וזה יעשה את אותה עבודה.

  לימור

  השבמחק
 2. וואו נראות ממש ממש מגניבות. הולכת לקישור ששמת. גם לי יש קטנה ושובבה שנראה לי שבהחלט תתלהב.
  אין עלייך ועל מה שאת מצליחה לדוג לנו.
  תודה וחנוכה שמייח

  אמא של דנה

  השבמחק
 3. לא שמעת מה קורה בכרמל?

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking