הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שלישי, 11 בינואר 2011

עננים בבית - איך להכין מובייל כייפי עם הילדים (cloud hanged mobile - DIY)

כמעט כמו שאני אוהבת ארנבות ולבבות (גוד, מישהי בהחלט נתקעה אי שם בגיל 5) אני אוהבת עננים וקשת בענן. בחורף הקודם תפרתי עננים מבד ותליתי בבית. שניים בחדר שינה ועוד שלושה על קיר בפינת המשחקים של ליה. מעונן אצלנו וטוב לנו.

ענני בד עם גשם של אהבה ומוריד הגשם הרישמי (ששייך לנסי הקטן, באופן רשמי, גם כן)

החורף הזה (גם כן חורף) הבאנו את העננים אלינו, לתוך הבית שוב. אותה גברת אבל האדרת, אחרת. הפעם זה מובייל. זה פרויקט מאוד כייפי, מתגמל, קליל ומהיר יחסית.

לפני הכנת המובייל, דיברנו מעט על המחזור המעגלי בטבע של המים + דף צביעה. ובהתאם לכך, חשבתי שנצבע את העננים בצבעי מים. אבל ליה רצתה טושים וצבעים. אמא, זרמי.
זורמת, זורמת.

מכיוון שישנו בנוסף לכל זה, עניין של משקל ואיזון, וצריך עזרה בתלייה וחשישוב האורך ויצירת איזון. ההורה והילד עובדים יחד, תוך כדי ניסויי וטעייה. זה הליך מעולה להבנת הערך של התנסות וניסויי על מנת לקבל תוצאה. ועד עבודה בצוות. ממש גאווה פדגוגית.מובייל עננים - DIY
(כמובן שניתן להחליף את העננים לכל צורה אחרת, עוד שנייה וולנטיין, כך שלבבות יהיו נהדרים גם)

מה צריך
קרטון דקיק (כמו קרטון קורנפלקס) הכי טוב לשמור כאלה שמגיעים עם פיצה, "המגש" קרטון שעימו אנחנו מרימים ואוכלים את המשולש- כי הם לבנים.
מספרים
צבעים (טושים, גואש, צבעי מים, מה שבא ליד)
קישוטים קלים, למשל: כמו נצנצים, פאייטים.
חוט ברזל דק, אני השתמשתי במקלות לשזירת פרחים (ניתן להשיג במרבית חנויות היצירה, וזה אחד הדברים השימושיים!)
מחורר משרדי
חוט ריקמה או תפירה


איך עושים?
1. על גבי הקרטון ציירתי עננים, עם עפרון/ עט.
2. נתתי לליה לצבוע אותם. עודדתי אותה לנסות כל מיני סוגים של צביעה. קווים, עיגולים וכו. הרעיון היה ליצור דוגמאות מעניינות.
3. בזמן שהיא צובעת, מכינים את התשתית לתלייה. אני השתמשתי בשני מקלות שזירת פרחים, שמתכופפים בקלי קלות ומאוד נוחים לעבודה. את הלולאות יצרתי בעזרת ליפוף החוט על גבי עיפרון.
4. מתחילים לתלות את העננים. אצלנו היה ענן גדול בצד אחד, עם שניים קטנים יותר תלויים ממנו. ובצד הנגדי, ענן בינוני עם עוד חוט ברזל וממנו תלוי ענן בינוני וקטן.

שחקו עם הגדלים, אורכי החוט. מעט הליך של ניסוי וטעייה - הכל מתאזן.תולים ומתמוגגים


שירד גם אצלכם בבית גשם של אהבה.
שלכם, אפרת

דבר אחרון, למי שלא שם לב, או סתם שכח. ילדיסקו בשיתוף עם מטבחי פטיט מעניקים לכם 3 ערכות משחק מעץ מ-ד-ה-י-מ-ו-ת. לכו להשתתף בהגרלה הכייפית.

5 תגובות:

 1. קסום ומחייך!
  גם המובייל הצבעוני, וגם הענן התפור עם מוריד הגשם!

  השבמחק
 2. איזה רעיון מקורי. גם אנחנו (ניצן שלי ואני) אוהבות קשתות ועננים. אולי עוד נעשה לנו מובייל כזה.

  בתיה

  השבמחק
 3. אך איזה פוסט מלא אהבה. הלוואי שירד עלינו גשם של אהבה כל יום כל היום.

  אמא1

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking