הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום ראשון, 16 בינואר 2011

מנת נסיכות יומית - יצירה עם הילדים (Rapunzel)

זה ידוע לכל, שאגדות ילדים רוחשות פחדים ויצרים אפלים שמבעבעים מתחת לפני השטח. שהן משקפות פחדים, מאוויים ומיני הפרעות אנושיות. ואגדת רפונזל, מיישרת קו עם ה"חברות" שלגיה, הייפייפיה הנרדמת וכו'. רפנוזל, או פעמונית בעיברית, הילדה שנולדה כקסם בתוך פרח ונחטפה ע"י מרשעת אחת ונכלאת במגדל מבודד. ממש כמו שימשון שלנו, קסמה וכוחה בשערה והוא ארוך ויפה. זו אגדת עם גרמנית, עם אלמנט של עיוות ולא מעט עניינים קשים לעיכול. אבל אנחנו לא עוסקים ברבדים הפסיכוליוגיים האפלים, בהיבטים העמוקים והקודרים ובסך הכל מתחשק לנו מנת נסיכות יומית.אחרי שליה צפתה בסרט "פלונטר", התחשק לי להכין לה ערכת משחק משלימה, רפונזל והמגדל הגבוה שלה. רפונזל שלנו היא פקק של קאווה שנצבע באקריליק ותווי פנים צויירו עם טוש. שמלתה עשויה מטישו לבן ומנקה מקטרת כצעיף מלכותי. והשיער- מחלפות של צמר שנקלעו לצמה וחוברו בעזרת אקדח סיכות.

הבית, קרטון פשוט, שחריצים קלים נחרצו בו עם סכין יפני. זה אפשר קיפול קל לצורת מגדל בעל צלעות. בעזרת שדכן משרדי חיברתי את הקצוות. חלון קטן וחומה בהיקף העליון. בכדי ליצור רצפה פנימית, לאחר שגובשה צורת המגדל, הנחתי אותו על קרטון, שרטטי את ההיקף. חתכתי, והכנסתי (לאחר התאמה נוספת וגזירה של קצוות) במעט לחץ את הרצפה. חיזוק בדבק וזהו. יש מגדל מוכן.

המגדל החזיק מעמד במראה "נקי" בערך 15 דקות ואז קיבל טיפול אוהב מליה והטושים. כרגע זה המשחק נאמבר וואן, במיטה, רגע לפני השינה. עכשיו, נותר להזדרז ולחסל בקבוק קאווה/ שמפנייה נוסף כי צריך נסיך שיבוא להציל את המצב.

6 תגובות:

 1. איזה יופי של מגדל ונסיכה !!! כמה פשוט ומשמח את הנסיכות האמיתיות שלנו...אולי נאמץ את הרעיון וננסה...

  השבמחק
 2. כל כך מתוק ומקסים! רעיון קסום!

  השבמחק
 3. מקסים ביותר! איזה כיף זה בנות...
  יעבור אדפטציה לפיראטים או לדינוזאורים, בקרוב!

  השבמחק
 4. כמה פשוט ככה מושלם. אני כל כך אוהבת את המשחקים האלה שעשויים בכשרון רב כמעט מכלום ומשאירים את כל העבודה לדמיון הבריא של הילד.

  השבמחק
 5. מקסים, שנון, מצחיק, ויצירתי.
  איזה רעיון מדליק.

  איריס שלו

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking