הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שלישי, 22 במרץ 2011

סוגרים חשבון עם פורים (Purim closure )

הממתק הראשון שנבחר ממשלוח המנות - סוכרייה על מקל

זהו תם ונשלם פורים. אבל יש לי קלוזר קטן לעשות עם החג. באופן לא צפוי יצא חג קייצי מה שגרם למפלס הרצונות של ליה לעטות את מדי פורים (עיין ערך שמלת כלה נפוחה ומנג'סת) להגיע לשפל.החג הזה היה רצוף נסיונות שלי להשתלב אבל לא ממש להצליח. דחייה פורימית שכזו. זה התחיל בחגיגות ביישוב של סבא שלרוב הן מוצלחות אך הפעם נחלו אכזבה והיו אנמיים במקצת. והסתיים בנסיון משפחתי לחגיגת פורים שלא יצא מוצלח מקודמו.

 הכלה האקלקטית
הגלימה- תוספת כלאייםמאוחרת, ליה התנדנדה בין מלכת הלבבות לכלה, בסוף הלכנו על שתיהן.
הכובע- בכלל לא בתיכנון, הגיע עם משלוח מנות ומשום מה אומץ בחום שטרם נראה במחוזותינו.
הג'ירפה- אפילו אל תשאלו...


וכך היה שביום ראשון ארזנו את עצמנו בהרכב משפחתי מלא, יאיר המשופם, ליה הענוגה, הבעל ואני לכיוון סולידי- חגיגת פורים במרכז הקהילתי בשכונה הסמוכה. הובטח כיף, דוכנים והפעלות ואני לתומי חשבתי שאביא אותה ביציאה מנצחת - גם כיף לילדים וגם המנעות מהמונים. המונים, דוחק, לחץ ועומסים= שנאת חיי.  ובכן - לא, לא הצליח לי. היה שם שעמום משמים וכמעט פאתטי, שגרם לנו לסוב על עכבינו מיידית. עכשיו הלכנו על הארד קור של ממש, דוך אל העדלידע של רמת השרון. בלי התחכמויות של אמא.

היתה תנועה מורגשת בכיוון אבל לא משהו מעיק מידי, חניה מצאנו די מהר, הכל נראה חיובי. ואז הגיע SMS   ממיה שמדיע שאם לא הגענו לא נורא, כי לא מעלף שם (חוץ מהחום כמובן). או נו, גם פה באסה. איך יצא שבמקום להקשיב לעצמי ולפוש בשקט באיזה פיקניק בכיוון ההפוך לחגיגות המיוזעות מצאתי עצמי משתרכת בפאתי תהלוכות ברחובות לוהטים? איך? מה לא עושים כדי לבדר את הילדים (או מצפון טרחני).

 ואז בשלב מסויים החלטנו לשחרר. אמנם לא נתקרב אל הבלגן, אל ליבה של הצהלה עם שני הקטנים אבל עדיין נהנה לא פחות. נהנה מישיבה בטלה בצידי הכביש, נשטוף עיניים ונלקלק ארטיקים. יצא סבבה, לילדים לא הזיז איפה הם היו או יהיו העיקר שיש ארטיק בחום הזה. יצא שהיינו שם בקטנה, בילינו יחד לא ראינו כלום ממה שהיה בתהלוכה עצמה אבל היה לנו בסדר.גם להשתדל זה נחשב, לא??

כשחזרנו, אחרי שנחנו, עשינו מגילת אסתר מאולתרת שליה ציירה יפה ואח"כ הקריאה לנו אותה עוד יותר יפה.תראו קצת מה עשו אחרים בפורים בהשראת הפוסט של משלוח המנות הממוחזר

 בעיקר פורמת בסאגת גיבוי העל המשפחתית, עשתה משלוח מנות מקסים על טהרת הבאטמן
 ותודה לשלומית שעשתה נסיכה מגניבה ושלחה לנו

2 comments:

  1. לפי הקולאז' הראשון היא כבר מבינה שאביזר אחד חזק וטוב עושה הכל (-: ודווקא הג'ירף ממש מצא חן בעיני..
    תודה על הפרגון ואל חשש, תכף יבוא פסח ותוכלי להתחיל את סאגת חיפוש התעסוקה מהתחל-ל-לה (-:

    השבמחק
  2. הפסח כבר נושף לי בעורף. לטס ברינג איט און...
    שבוע נפלא לך פורמת

    השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking