הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שלישי, 15 במרץ 2011

מי תינוקת של אמא? - רעיונות, תחפושות וקישורים - (purim for kids)בגן של לילו חוגגים את פורים במיני פסטיבל לאורכו של השבוע עד לגולת הכותרת ביום שישי, ה-חגיגה. וכך, לכל יום נושא משלו:  יום הפוך, יום אביזרים, יום איפור וכן הלאה. כשאנחנו משתדלים לא להיות חולים, וכן להגיע לגן זה מתברר ככיף לא מבוטל. בנתיים הספקנו להיות תינוקת. ליה הייתה מאושרת טילים להיות קטנה באופן רישמי, לעטר את צווארה בסינר, ומוצץ ענק, להסתובב בגאון עם תיק ובו ציוד הכרחי ( חיתול, בקבוק, מגבונים).

מה שעשה את הסיפור לחביב יותר היה הקשת שאליה הוצמדו בקבוק פלסטיק שהושאל מבובה נדיבה ומוצץ זנוח של יאיר (תודה, אני מעדיף את הבוהן שלי). היה רצוי שיהיה מוצץ נוסף אבל זה מה שמצאתי ברחבי הבית (סינדרום המוצץ הנעלם תמיד תקף). ואז חשבתי שאם חצאית הטוטו יכולה להתקע בכל תחפושת ולשתלב באלגנט- נונשלנט, גם הקשת יכולה להיות פרטנרית טובה וקרקע פוריה לחיזוק התחפושת והיצירתיות.


וכמה קישורים לכבוד פורים:
חצאית טוט ללא תפירה - קרדיט תמונה והדרכה By iriskhהמלכה בלתי מעורערת של פורים - חצאית טוטו ללא תפירה. גם עם עיניים עצומות וידים קשורות תוכלו להכין לבנות שלכן את החצאית הזו. היא שימושית ברמות שאין לתאר ואפשר לשלבה עם כל תחפשות. פיראטית, דבורה, פיה, חתול, מלכת פרחים- מה שרוצים.  והיא ללא ספק תהיה שימושית למשחקים בהמשך השנה. שווה! ההדרכה הראשונה מתפוז היתה ועודנה להיט על.


לאיילת מור המוכשרת יש רעיונות פשוטים וכיפיים לתחפושות פורים: קשת בענן שמבוססת על פונצ'ו או תחפושת  קנגרו שהיא אוברול עם כיס לבייבי קנגרו. מה שמצויין זה שהם עשויים מפליז, כך שהן מחממות ונעימות.
מה אפשר לעשות עם גרבים ורצון טוב. תחפושת מוצלחת לאמא ולתינוק -אשת העכביש של מרתה סטיוארט ועוד שלל רעיונות .
ועוד משהו קטן , רעיון לבילוי בחופשת הפורים במוזיאון ישראל בירושלים. נראה שקורים דברים נחמדים:

יש להם הצגה שנשמעת מבדחת ושווה - המכה אסתר — קרקס מוזיקלי. שמספר את סיפורם הלא ייאמן של "המכה אסתר" - מנהלת שתלטנית של קרקס מוזיקלי נודד; בעלה "אומן הרשע" - להטוטן מפורסם וטוב לב; ובניהם, "מרדכי היסודי" - מוכשר כמו שד, אך מעולם לא הצליח לסיים בית–ספר יסודי; ו"החש בראש" - ליצן הסובל תדיר ממיחושים בראשו.

בתכנית מיצירות: באך, היידן, שוברט, חצ'טוריאן, לאונרד ברנשטיין, ריצ'רד רוג'רס, אדית פיאף, יורי פבלוצקי ומרס.

70 ש"ח, כולל כניסה למוזיאון | לפרטים נוספים - לחצו כאן

יש גם סדנאות אביזרים, עיטורי מגילה בציפורן ודיו, הכנת משלוח מנות ממוחזר והופעה של סיפור- תנועה-יצירה בספריית הנוער.

ואחרון חביב, המוזיאון עורך תחרות תחפושות ברוח יצירות אמנות או חפצים המוצגים במוזיאון. נשמע כיפי ומאתגר. ויש להם פרס חמוד לזוכה הראשון - טיסה ליעד באירופה. עוד כיף. תוכלו לקרוא עוד על כך כאן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking