הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום רביעי, 16 במרץ 2011

איך מכינים בקלות משלוח מנות לפורים - הדרכה (Tutorial Purim fun bag)
אסתר וחברה טובהאני חייבת לציין שהחג הזה אהוב עלי עד מאוד, ממש חג שבא טוב. לשמוח עד דלא ידע, תחפושות, יצירתיות, יין ועוגיות ומשלוחי מנות- מה יכול להיות טוב מכך? ליה משולהבת לחלוטין מהחג, מחליפה כל רגע רצונות לתחפושת רגע אחד היא רוצה להיות תותית, שניה אחר כך בל מהיפה והחיה, מלכת הלבבות, כלה, מלכת אסתר ואלי בת ים.... כך הן חולפות על פנינו ביעף הנסיכות והרצונות.

בנתיים, עטופה בניילון מחכה בסבלנות תחפושת כלה (קנויה לחלוטין, בלי שמץ יצירתיות של אמא ). מחר יהיה על ליה להחליט סופית מה בדיוק היא תהיה, כי תמיד אוכל להכניס איזה "משתנה X" שיתן צביון מתאים לשמלת הכלה ויהפוך אותה לנסיכת  ה- ....... .

טוב, די לנו בתחפושות, היום אני פה כדי לחלוק איתכם הדרכה כיפית, קלה וממחזרת למארז של משלוח מנות. מדובר בשימוש של פחית סימילאק גדולה, דבר זמין בעליל (גם אם אין תינוק בביתכם, תמיד יש מישהו קרוב שיש לו) שכל מי שיש לה עניינים יצירתים בידים ותינוק בבית ליכסנה מבט ושאלה עצמה מה אעשה עם הדבר הזה שרץ אצלי בבית כמים. אני בטוחה שיש לא מעט כאלו, כי גם קיבלתי מספר מיילים מנשים שתוהות על כך בדיוק. מה נעשה עם כלי הסימילאק הריקים. אז הנה רעיון אחד שאפשר לתת לו אדפטציה גם לכלי שימורים קטנים יותר ואלו יהפכו לכלי קיבול לעטים, טושים וכו' (צריך רק לפתור בעיטוף את ענין השולים החדים של השפה, בכמה מסוגים).

מובן שהמשלח שלנו הוא בנושא נסיכותי, והוא מייצג את המלכה אסתר האחת והיחידה. וניתן בקלי קלות להפוך את זה בגירסה גברית למורדכי היהודי או משהו כזה, פשוט צבעוניות "גברית" ושיער קצר שמזדקר למעלה.הדרכה להכנת משלוח מנות יצירתי וממוחזר של המלכה אסתר הינו פרוייקט מהנה נקודה. שרצוי לעשות עם הילדים! מה שנחמד זה שההדבקה ברובה נעשית עם סלוטייפ, אין בלגן, ליכלוך אבל יש מלאן כיף משותף.
מה צריך

1. דבק דו- צדדי
2. מספרים
3. דבק רגיל
4. נייר לעיטוף פחית סימילאק
5. עיגול נייר לבן רגיל או בריסטול, בגודל של כ-8 ס"מ.
6. דויילי נייר-תחרה מעוגל
7. סרטי מתנה /בד לקישוט
8. צמר לשיער
9. פחית סימילאק גדולה
** קישוטים לפי הטעם והצורך: פרחים, פאייטים, בדים, כפתורים, תחרה וכו'איך מכינים

 

בסוף, יאיר התעורר, מיהרנו לסיים ונשכחו צילומים שמסבירים:
1. שצריך להדביק את הפנים. מתבקש. 2.  הכנת הכתר, שזה הפשוט של הפשוט : חותכים מהסרט/ רצועת נייר/בד- משולשים ויש לכם כתר.

לאחר שהדבקתם את השיער, אל הדבק הדו-צדדי לא צפוף מידי, בכדי לאפשר הדבקה של הכתר תניחו את הכתר בהיקף והדקו באצבעותיכם, כדי לחזק את ההדבקה לדו"צ.

עמכם הסליחה על הצעדים הלא מצולמים :)


5 תגובות:

 1. מעולה! מחר נראה עם זה עובד על גיבורי על (-:

  השבמחק
 2. אויש אל תשכחי לשלוח תמונה אם כן. סה"כ זה די נחמד כי אפשר לעשות אדפטציה להכל עם זה.
  חג שמח לך פורמת יקרה

  השבמחק
 3. so so sweet! :)

  השבמחק
 4. מקסים. תודה

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking