הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שלישי, 12 באפריל 2011

משה בתיבה - איך נראית קרקעית היאור? (oh Moses)


לכבוד פסח הוחלט חד משמעית על פעילות הולמת-  מכיוון שמבחינת ליה אין על משה בתיבה ולכן בהיותו הפייבוריט הוא יהיה הנושא. אז ממה נכין לנו משה בתיבה? בהתחלה מיד חשבתי על סירת ניילון ממוחזרת, אבל זו סירה ולא תיבה ולכן נפסל. מה תהיה ה-תיבה עבור הברנש הכריזמטי?  ליד הבית ישנו עץ (שאיני יודעת את שמו) ולו תרמילים/ בלוטים שהמבנה שלהם הזמין הסבה מקצועית - לתיבה. יש לציין שיצא שזוהי תיבה דיי מפוקפקת, אבל אני מקדימה את המאוחר.

ניסינו למצוא עוד "מציאות" של טבע בסביבה שיענו על הצורך, ומצאנו עוד סוג של תרמיל של עץ (צאלון כלשהו?), חלוקי נחל..... וזהו, לא מצאנו עוד משהו משביע רצון. עם השלל שלנו ורצון טוב אפשר להתחיל לעשות משהו טוב.

וכך בעזרת טוש פרמננטי (שיאיר ניסה לשדוד ללא הרף) ליה ציירה את תווי פניו של משה, לאחר מכן מילאנו קערה רחבה במים וניסינו להשיט את הבחור (שוב יאיר מככב: התזת מים והפיכת הקערה). ובכן, לא הלך לנו. תוך שניה וחצי מוזס שקע אל מצולות היאור, חלוק הנחל כבד מדי בשביל התרמיל. ובכלל למרות המבנה האווירודינמי המבטיח הקליפה "שותה" מים והופכת לחומר גרוע לתיבות תינוק צפות. מזל שאין ביקוש לכאלה דברים יותר. למרות האכזבה, היתה התנסות נחמדה, וליה ממשיכה לטפל במסירות בידידנו כבד הלשון. מאוחר יותר "גילנו" שאגוז פקאן בקליפתו, יכול להיות משה מתאים יותר לתרמיל מאותו חלוק נחל סורר, המשקל שלו יאה ונאה לתרמיל. אולי עוד נספיק להוכיח שאפשר גם לצוף בפסח.7 תגובות:

 1. רעיון מתוק כל כך. אהבתי ! (לא מתנגן לך בראש כל היום השיר: דומם שטה...? השיר המרכזי של החג שכל ילד מדקלם...)

  השבמחק
 2. לעץ הזה קוראים סיסם הודי.

  השבמחק
 3. איזה פוסט משעשע ומקסים! תודה!

  השבמחק
 4. נראה לי שהתיבה הזאת משנה קצת את סוף הסיפור אלא אם משה ידע לעשות יבשה באמצע הים כבר בגיל הזה, או לחילופין אמו שמה לו ציוד צלילה בתיבה...
  מצחיק ומקסים
  חג שמח יפתי

  השבמחק
 5. קרעת אותי מצחוק!!
  רעיון ממש חמוד..אולי אני אוסיף אצלי בדגם שנורקל קטן..

  השבמחק
 6. רעיון מקסים! מעניין איך זה תופס את כל הילדים- גם אצלימשה מככב :)

  השבמחק
 7. הי איזה יופי של רעיון! יש לנו בפארק המון בלוטים כאלה, אף פעם לא חשבתי עליהם כעל משה בתיבה! (איך שהוא משה בתיבה מזכיר לי תמיד לחמניה עם נקניקייה!). חג שמח!

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking