הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שישי, 24 ביוני 2011

שבת של כיף משובח בתל אביב - דברים כייפים שעושים עם ילדים (fun things to do with kids in Tel-Aviv)

איך מעבירים שבת אחת באופן שווה במיוחד בתוך תל אביב? כזו שמשלבת הצגה טובה, תערוכה מדהימה וחוויתית וגם טבע ומתקנים, הכל במרחק אפסי אחד מהשני?

הכל התחיל  בזכות גל מתאטרון התיבה, שהזמינה אותי ואת הביסקויטה הקטנה, לבוא להכיר מקרוב את "בובו ולוסינדה". וכך מצאנו עצמנו נהנות משבת איכות של בנות, רק היא ואני ובת דודה חמודה ומתולתלת. ההצגה התקיימה במוזיאון תל אביב לאמנות והביאה איתהחוויה נהדרת, איכותית ומצחיקה. בלי הרבה "פויעלישטיקים" ופירואטים ויזואליים להרשים את הזאטוטים - זהו תאטרון, כמו שהוא צריך להיות: שני שחקנים טובים (גם לקטנים מגיע טיב), גירוי לדמיון, הומור, תלבושות ששימחו אותי  (של הדס גרטמן) והרי לכם נוסחה מנצחת.

אז מה עלה בגורלם של בובו ולוסינדה, שני פועלי במה שמצאו עצמם (מגשימים חלום)  על במה מול קהל? ומה קרה לכיפה אדומה והנסיכה והצפרדע כשפגשו את העיבודים הרעננים של בובו ולוסינדה? תצטרכו לברר בעצמכם, כדאי!


כשהסתיימה ההצגה פסענו כמה צעדים, היישר אל התערוכה המאוד מוצלחת - "יש מצע?". באולם מרווח מוצעת חוויה אקטיבית מעולה לילדים וגם לגדולים. מי אמר שלצייר זה רק על דף? על מה אפשר לצייר? על מה מותר ליצור? איך אפשר ליצור יצירה? איך נכנסים ליצירה? איך חווים יצירה?

שלל אפשרויות לחוויה היצירתית, התנסות בחומרים ובאופני מבע, הסבו לילדות ולי הנאה משובחה. הצצנו בחורים כדי לראות את ציורי המערות הפרה- היסטוריים, ציירנו על קיר וגם על מדרכה, ציירנו באור, ציירנו על שקוף, עשינו תבליטים וסיווגנו יצירות (על לוח מגנטי מוצגות יצירות, וישנן תגיות תיאוריות - אותן משיייכים: בולט, גזור, מחוספס וכ'), ציירנו עם קמח, היינו מצע בעצמנו - ליצירה דיגיטאלית, להקרנה ויזואלית, לחקירה קונספטואלית (סתם יצא שוונג של "לית"). ועוד שלל חוויות יצירה, מבע מופלאות. אני , ללא ספק, נהניתי לא פחות לחקור, לראות , לנסות ולהתלהב.


בחדר חשוך, לבושים בגלימות סדין, חווים קסם - הקרנה של אימג'ים על הגוף. ליה היתה ברקיע ה-7 בביתן הזה.
לצייר עם קמח על משטח עם חשמל סטאטי,  וליד אופציה לצייר עם אדי מים

יצירה במרחב עם חוטים שזורים
פרוטרט עצמי במדיה דיגיטאלית. נורא כיף לעמוד ולעשות פוזות ארטיסטיות או, הקפלה הסיסטינית המופלאה. אני כמובן הייתי חייבת להתעכב ולהרצות לבנות על שיטת עבודה של ציורי הפרסקו (שהיו מה- זה  באופנה בתקות הרנסנס). זה היה נורא מלהיב  (טוב, בעיקר אותי זה הלהיב) בייחוד, אחרי שליה ואני ניסינו לפני שבוע את השיטה (חלבון ביצה + פיגמנט צבע). סיפרתי להם על מיכאלאנגלו האגדי (והמסכן ) ששכב על גבו שעות אינספור כדי לצייר את הקפלה הסיסטינית.

וכאן, ליה מחפשת את סיבילה הכוהנת. פרט מתוך הציור הדחוס והמורכב. זה לקח כמה זמן....
 

משם יצאנו החוצה והחלטנו לקנח בפיקניק מאולתר (עוגיות, פירות, מרשמלו ואקטימלים) על הדשא בגינת דובנוב. זו גינה גדולה באופן יחסי לגינות הממוצעות בת"א. למרות שבשבת דיי עמוס שם, עדיין נהנינו וגם שיחקנו במתקנים הנחמדים שיש לגינה להציע.אז מה היה לנו פה:

תאטרון התיבה, הצגת ילדים- "בובו ולוסינדה" מתאימה לגיאלי 4 ומעלה | משך כ- 1 שעה
מוזיאון תל אביב לאמנות, תערוכה חוויתית על יצירה, לכל המשפחה - יש מצע?
גינת דובנוב, מרחב של דשא ומתקנים מגוונים לילדים

2 comments:

 1. איזה כייף!
  אין כמו שבת קונספטואלית בתל אביב!
  הרגשתי יוצרת אתכם .

  השבמחק
 2. גם אנחנו היינו בתערוכת "יש מצע?" לפני כמה חודשים ביום שבת וזה היה ממש לא נחמד (בלשון המעטה...). הצפיפות היתה בלתי נסבלת, שליש מהמתקנים לא עבדו (אני ממש בשוק מחלק מהתמונות שאת מראה כאן כי ראינו את הפעילויות האלה במדעטק בחיפה ואפילו חווינו את כולן שם כי היה ויסות של המבקרים בכנסיה וכך יכולנו ליהנות ממש מהכל.., אבל לא היה זכר להן או להתייחסות מכובדת גם לקהל הילדים שהתערוכה מיועדת בעצם בשבילם כשביקרנו במוזיאון תל אביב).

  לימיצ

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking