הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שבת, 11 ביוני 2011

איך יוצרים חוויות בלתי נשכחות אצל ילדים + DIY - עמדת צפייה בכוכבים (mezzanine)

במגירת הזיכרונות שלי, לא צריך לפשפש הרבה, כדי למצוא זיכרון אחד מסויים שיש לי - זה זיכרון של ערב אחד מהנה במיוחד בילדותי. זהו סיפור על איך אבא שלי הבליח עם הברקה נפלאה ויוצאת דופן בנוף השיגרה של חיי והחליט שהוא ואני הולכים לצפות בסרט בדרייב- אין, בשעת לילה. הייתי קטנה, בת 7 בערך, והנה אני יוצאת לנסיעה לילית לצפות בסרט, בשעה שאי אמורה להיות ארוזה היטב בשמיכה ומקסימום להנדס את החלום הקרוב.

הדרייב אין היה בלאו הכי מקום שווה ומעניין, והלילה זרוע כוכבים, מבטיח ומיוחד. אבא שלי הוסיף לכל זה שידרוג מעולה: פופקורן, כריות נוחות ושמיכה. לא היתה ילדה מאושרת ממני בכל היקום באותו הערב. לשבת תחת כיפת השמיים, על הבגאג' עם כריות ושמיכה ולצפות בסרט. פשוט לא להאמין לכיף העצום.

לקחתי מזה שיעור קטן לאמהות שלי, איך אפילו פרק זמן אחד בחיים יכול להשפיע, להצרב ולהכיל בתוכו כל כך הרבה טוב. איך זמן איכות של מלוא תשומת הלב עם הילדים שלנו הוא עולם שלם של הזדמנויות. ואיך אם קצת תעוזה יוצאים מהשיגרה, ומחליטים לעשות משהו טיפה פחות קונבנציונאלי מייצרים קסם של זיכרון עם השפעה ארוכת טווח. שווה לנסות בבית!


התמונה הנפלאה של עמדת צפייה בכוכבים מביאה קצת מהתחושה הקסומה של מה שהרגשתי אז. זו כמובן עמדה שיכולה לשמש למגוון שימושים. מבנה עץ שחלקו התחתון משמש כמעין סוכה מוצלת שמתאימה לרביצה או הסבה לשולחן. ומפלס עליון המשמש כפינת רביצה נוחה לאמבטית שמש או צפייה בכוכבים. עששיות, פנסי נייר, וילונות חוטים והכל מוכן.

אם אתם שולטים בצרפתית, תוכלו למצוא הסבר מלא כולל תרשימים להכנת הmezzanine המגניב הזה.
והצדעת כבוד אחרונה לחג הנפלא - שבועות. מירי היקרה שלחה תמונות מתוקות של האפרוחית שלה מדגמנת טנא לשבועות נוסח פירושיקי למהדרין. איזה כיף! תודה רבה מירי.


שיהיה שבוע נהדר

3 תגובות:

 1. חה חה חה, והאבא שלך בטח לא העלה בדעתו אז, שהוא חקק זכרון כה עז בתוכך, בפעולה כה פשוטה...
  בפעולות הלכאורה פשוטות, אנו מייצרים לקטנים שלנו, זכרונות קסומים לתיבת העתיד (ולמרבה הצער הם גם לא תמיד קסומים), מבלי דעת.
  מי ש'עולה' על הנקודה הזו מבעוד מועד, מרוויח.
  תודה על הרעיון והרשומה המקסימה.

  השבמחק
 2. את יודעת מה? רעיון נפלא לימי הקיץ ולחופש- להקרין סרט בחוץ..
  מאמצת ומבטיחה לעדכן!

  השבמחק
 3. הזכרת לי נשכחות...הדרייב-אין...אנחנו היינו יושבים על דלת הבגאג' ונשענים על החלון הקדמי של האוטו.
  אכן זכרונות קסומים!!!
  מקסים :)

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking