הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שישי, 24 ביוני 2011

הנסיכה והעדשה - עושים סיפור למציאות (The Princess and the Pea)

 
הסיפור על הנסיכה והעדשה הוא רומטיקה במיטבה. נסיך שלא מוצא את בחירת ליבו, עלמה שמגיעה בעין הסערה ומתדפקת על דלתות הארמון, מבקשת מחסה ללילה. המבחן של האפון בערמת מזרנים אינסופית. והתוצאה המרגשת, מציאת אהובה ממשית שהיא גם נסיכה אמיתית. מה אפשר עוד לבקש?הערכה הביתית שהכנתי לליה מיועדת להמחיז ולחוות את הסיפור על אמת. המיטה, קופסאת קרטון מאורכת שעברה שיפצור די מינימלי (קצת חיתוך, הוספת סרט קרושה דקורטיבי) המזרנים בדים עם מילוי ביטנה ספוגי, באחד מהם כיס להטמנת האפון (לובד על ידי סבתא ביד מצמר). ובאחד המזרנים יצרתי כיס קטן, לאיכסון האפון. וכמובן, לקינוח - הנסיכה גוף מבד במילוי אקרילן ואברים+ כתר מלבד. הפנים צוירו בטוש לא מחיק.

החלפת המרכיבים 
אם אין לכם היכולת או החשק לתפור מזרנים, תוכלו לחתוך שמיכת פיקה או  והם ישמשו כמזרנים. האפון יכול להיות חרוז, ג'ולה והבובה יכולה להיות כל בובה קטנה שיש בנמצא.
איך עושים - מיטת נסיכות מקרטון ב- 5 דקות


1. מוצאים קופסאת קרטון מלבני בגודל מתאים
2. מסירים את ה"כנפיים", כך שמתקבלת קופסא ללא מכסה. את הכנפיים שומרים.
3.חותכים בעזרת סכין יפנית, מגרעת מלבנית, ליצירת -רגלי מיטה.
4. מחברים את הכנפיים (ששמרתם) עם דבק חם בתוך הקופסא ליצירת חיזוקים תומכים.
5.חותכים גב מיטה בצורה רצויה, אפשר להוסיף חיתוכים דקורטיביים. אני השתמשתי ב-2 חתיכות מחוברות עם שדכן משרדי, ליצירת גב מיטה חזק.
6. חברים את גב המיטה אל המיטה בעזרת דבק חם. אפשר עם אקדח סיכות (* הערת בטיחות-  רצוי לדפוק עם פטיש את היסכות לוודא שאין בליטות חדות)
7. מקשטים או צובעים. אנחנוהלכנו על מראה "טבעי".


הערה: לא היו לי מלויי דבק לאקדח, לכן השתמשתי לכל אוך העשייה בשדכן משרדי+ אקדח סיכות. אם משתמשים בשדכנים כדאי 1. לשלב זאת עם הדבקה, אפילו דבק פלסטי אם אין משהו חזק יותר. 2. את הסיכות יש לדפוק בתום השידוך, בעזרת פטיש, כדי למנוע זיזים בולטים, שידקרו את האצבעות.

עוד דברים שיכולים להיות נחמדים 

רפונזל והמגדל - מכינים אגדה במו ידיכם מחומרים זמינים וממוחזרים

בובה שהיא גם דף צביעה רב פעמי

הכנת חנות משחק לילדים, בקלות- מקרטון

4 תגובות:

 1. נהדר! הרעיון הוא גם לצבוע את הבובה? או שאני מערבבת קונספטים? (-:

  השבמחק
 2. אפשרי לגמרי, אבל ממש לא חייב. את לא מבלבלת כי זה אכן מתקשר לבובת הצביעה ההיא... מהפוסט ההוא
  שהת שלום יקירה

  השבמחק
 3. איזה רעיונות אדירים!

  מיכל מ- http://badimyon.blogspot.com/

  השבמחק
 4. אחד הסיפורים האהובים עלי. מקסים !

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking