הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום ראשון, 17 ביולי 2011

איך לומדים מעניין? דפי עבודה- אותיות באנגלית - Alphabet Tracing Papers
כשמלמדים מישהו משהו תמיד חשובה אופן ההגשה, כשדברים נעישם עם "ניצוץ" עם הומור, כיף וגירוי אנו מייצרים עבור הקטנטנים את הקטליזטור לרצות ללמוד לבד. הם במילא רוצים לעשות את זה, והם עושים את זה כל הזמן. וכמעט כמו בכל דבר בעצם, אופן ההגשה צריך להיות אטרקטיבי ומעודד חשיבה, למידה והתפתחות. רק תנו את הכלים העבודה הטובה תקרה מעצמה.

היתה לי הזכות והענוג ללמוד אצל מורים שהגישו את החומר הלימודי באופן אחר, פחות קונבנציונאלי (נכון, לצערי זה לא היה במערכת החינוך הפורמאלית בארץ). ולכן אני מעריכה את זה באופן מיוחד. למשל, היה לי מורה לכימיה, מר מרטל המהולל, שידע לשלב חידות ושאלות מעניינות במבחנים ויצר עניין ורצון להתמודד עם "בעיה אמיתית" ולא משהו יבשושי שנוסח על דף. כך, למשל הוא הקרין קטע מאנדיאנה ג'ונס ושאלת הבחינה התבססה על אותו קטע (משהו שקשור לבעיית נפח ומשקל ...) ודרשה מאיתנו לגייס חשיבה יצירתית לפתרון בעיה.

תוכלו למצוא באתרי הום- סקולינג רבים רעיונות לימודיים, דפי עבודה להורדה והדפסה ואופן הצגת חומר לימודי שנעשה באופן מעניין. כך שאם למשל תרצו להכיר לילדים שלכם את אותיות ה- ABC תוכלו לבקר אצל  לורן שעושה לילדיה  הום-סקולינג. היא הכינה דפים נהדרים עם איורים חמודים, שיסיעו לקטנים להכיר ולכתוב את אותיות ה- ABC. תוכלו להוריד את דפי העבודה בחינם כאן

ויש אצלה עוד הרבה דפי עבודה להורדה חינמית: הכרת מספרים, צבעים, חשבון, צורות וקיטים לימודיים בנושאים כגון: עונות, משפחה, אברי הגוף וכן הלאה.

כיף ללמוד בחוויה, תנו להם את העונג כמה שאפשרי לכם...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking