הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שישי, 8 ביולי 2011

מכינים קאפקייק -מאחורי הקלעים + ניסויים יצירתיים בצבע

מה שהכי משמח ביצירה עם ילדים זה המוכנות שלהם לנסות, האינוביטיב מינד וחוסר עכבות בעניניים יצירתיים. זה ממש מעורר קנאה. ככה אני רואה כמה ליה היא  free spirit" לעומתנו "הגדולים". וכשזה קורה , אני מתמלאת שמחה, נשענת אחרוה ומנסה להיות "שקופה" כדי לא להפריע לרגע הזה ושלא לפלוט בטעות איזה מילה שתקלקל את הקסם. אם רק נאפשר להם, יחקרו, יבדקו וינסו אמצעים שונים, יערכו ניסויים קטנים ויגלו תגליות - זה נפלא!


 כשהכנו את 'פרוייקט הקאפקייק האולטימטיביים'  "תוצר הלוואי היה התנסות וחקירה בצבע.  אני בוחרת להעלות דווקא את ההתנסות, הכיף והערך המוסף שיצאו מהייעד הראשי המוצהר - הכנת קאפקייק יצירתיים. רק כדי להוכיח שהדרך היצירתית חשובה לא פחות, אם לא יותר, מהתוצאה הסופית.

תראו איך גברת ביסקוויט הפליאה לבדוק את החומר והצבע ועשתה כיף חיים.לאחר שצבעה את בסיסי הקאפקייק היא עברה מהר מאוד לציור על הנייר שמגן על השולחן. משם הדרך לצביעת הידים היתה קצרה, כולל תביעות כף יד על דפים שנדרשתי להביא. אחרי כן, צביעה של כדורי הקלקר עברה מהשיטה הקונבנציונאלית (עם מכחול) אל גילגולים על דף עם צבע. ואז כשכבר היה המון צבע על הדף, לא נותר אלא לבדוק את "טכניקת החריטה". עם גב המכחול שורבטו תנועות בצבע.

בקרוב, הרשומה של הקאפקייק עצמם.
שבת שלום, אפרת

3 תגובות:

  1. תענוג צרוף ומלא שמחה.

    השבמחק
  2. איזה רשומה חמודה על קאפקייקס, אהבתי
    נשיקות, מקופלת

    השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking