הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום שישי, 26 באוגוסט 2011

הקרנת סרט בחוץ - הבילוי האולטימטיבי ( Outdoor movie night )כבר מלאן של זמן יש לי חשק לערוך הקרנה של סרט בחוץ, מתחת לכיפת השמים. ואז פתאום אני רואה את התמונות הנהדרות האלו, שרק מחזקות את החשק ויוצרות יופי של השראה.הקרנת סרט בחוץ, בחצר. סדין לבן (או סתם קיר), מקרן, נישנושים טעימים ומלאן כריות נוחות. פאן במיטבו.

איך התגברתי על מזימת היובש הגדולה ( טריק חמוד ליצירת צבעי מים ) - how to revive a dry marker


ממש כמו שאפשר למחזר את שברי הצבעים וליצור צבע מגניב לגמרי בעצמכם, מסתבר שאפשר לשחק אותה אמא תרזה גם על טושים שיבשו. אחרי שהואלנו בטובנו לשבת רגע ולברור מתוך קופסאת הטושים את אלו ששבקו חיים, ותמיד מעצבנים שהם בכלל שם ולא במקום הראוי להם - בפח. אליהם חברנו את חבילת הטושים החדשה שיבשה. איכשהו, כל הפקקים נפתחו מעצמם. בתפקיד ראשי, פותח הפקקים -יאיר,  בתפקיד בלתי נשכח ומרטיט  -  מככבת ליה שהעלימה עין בחוסר אכפתיות. ובתפקיד משנה משובח, אמא שלא פיקחה והתרשלה בפרישת כנפי ההשגחה העליונה.  וכך היה שחברי משפחת מ', כל אחד בחלקו המשובח, חברו להם והנפיקו את מזימת היובש הגדולה.


טריק ישן נושן, כנראה מתוקופת הצנע, מלמד שאם תטבלו את הטוש היבשושי במעט מים ותתנו לו לנוח. משהו טוב יקרה - הצבע "הרדום" שבו יעור לחיים, וינבע מעינות של צבע שופעים (הוא גם ירוץ במרחב ושערו יתבדר ברוח, כן כן). ואז אפשר לעשות יופי של צבעי מים מהתרכיז טושים הזה.

תודו שהטריק הזה מסדר לכם ת'חיים. ונראה אותכם עכשיו זורקים אותם בלב שלם...


ולסיום, מבט קטן, מנקודת מבטו של משקיף האו"ם (אני, כאילו) על הצד הימני של החצר. זוהי בעצם הממלכה של יאיא ולילו ויש בה, סוס על קפיץ, טרקטור, אוהל נסיכות, בריכה עם רשת נגד יתושים, שרשרת סרוגה הורסת שאתם לא תצליחו לראות פה בכלל ועוד מיני כייפים.


שבת שלום לכם
אפרת

יום ראשון, 21 באוגוסט 2011

סוגיית החלקים הקטנים - משחקים פרקטי - Swoop bag

כל אם שחובקת בידיה שחקני פליימוביל, לגו, קוביות מכירה את העניין -  אלפי חלקים, חלקיקים, פיצפונים פזורים על הריצפה. סיוט לאסוף, ועסק שמסתים לעיתים בשאיבה אכזרית(אגב, בלי קשר, כל עוד מיכל האיסוף של השואב ריק- זו דרך נהדרת לאסוף בזריזות)

אבל תנו לאמהות את הסוגיה הבעיתית והן יפתרו אותה כמו שרק אמהות יודעות- יפה, פרקטי ויעיל.  שלושה דורות נשיים מביאים אליכם "תיק לגו" סופר מגניב ויעל שהתפתח באבולוציה טבעית עד לקבלת האלפא - SWOOP BAG. הסבתא תפרה לאח, לאחר מכן, האמא (של האח) תפרה גירסה נוספת לנכדה. ואז באה ביתה, שרה קירק, ותפרה את המודל החדש.

התיק נפתח למשטח מעוגל אשר נפרש על הרצפה ושמאפשר לראות את חלקי המשחק בבירור. קל לאגד אותו בחזרה לכדי תיק (שרוכי משיכה) בשניות ספורות. ואז ניתן לתלות על וו או לדחוף מתחת למיטה וחסל בלאגן וצורך לאיסוף. העיצוב פשוט והמודרני, החומרים העמידים והצבעים שלו מגניבים. פשוט ומשגע.

 אם אתן יכולות ורוצות, תוכלו לעשות משהו דומה בעצמכן. אומנם אין  את השוליים של הSWOOP אבל הוא אפשרות נחמדה בפני עצמה. ההוראות המלאות- כאן.

יום רביעי, 17 באוגוסט 2011

עשו זאת בעצמכם - ערכת יצירה כייפית לילדים (creative kid's kit)

 
ערכת יצירה היא אוצר מהנה, הנה מגיעה לה קופסא מסתורית ובה מיני הפתעות שצריך לגלות. איתן אפשר לעשות קסם:  ליצור דברים יפים, מהנים, מצחיקים ומשונים.  אם חשקתם בהכנת ערכה מפנקת בעצמכם (כי זה באמת קלי קלות!) אז הנה רעיון אפשרי להלבשת דמויות עם פיסות בד, ניירות וקישוטים.


 
צריך: קופסא מתאימה בגודלה, דמויות לצביעה כאלה מתוקות וגם כאלה שובבים, פיסות בד (שתחתכו לפיסות בגדלים קטנים מגוונים), מיני קישוטים (חיתוכי לבד, כתפורים, סרטים, פאייטים....), דבק, מספרים, טושים/צבעים, דפים צבעוניים, מדבקות.  וזה הכל - הערכה מוכנה. קלי קלות, לא? 
 


עוד מתנות קטנות ויצירתיות שאפשר לתת לאנשים קטנים ומיוחדים בחייכם:

סיכת ראש יפה
בובת ציור רב פעמית
Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking