הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום רביעי, 25 בינואר 2012

אוהבת, לא אוהבת - הומאג' לבובת הברבי
כשהייתי קטנה היא לי ברביות, כמו לרובכן, אוסף די מכובד, אך לא חסר פרופורצייה. התענגנו על הלבשתן בבגדים מיניאטוריים, הכנת "תפאורה" מחפצים מגוונים וחלום לא ממומש על בית ברביות ענק עם בריכה אמיתית. ברבי היתה בנוף ילדותי.


ברבי היא אייקון. יש לה מעריצים מושבעים וגם שונאים מושבעים לא פחות. אלה שסוגדים לה ואלה שבזים לכל מה שהיא מייצגת. דיונים בנוגע לדימוי הנשי, מיתוס היופי, אידאל נשי ועוד העלו את הדעות והתפישות לכאן ולכאן. היום ברבי היא מוצר שפחות חביב עלי על מדף הצעצועים, אבל לא פסול מבחינתי. ובהחלט לא מאוס כמו דמויות של בובות הבראץ המוגזמות. בבראץ נתקע לי המנוע ומתחיל לגמגם, משהו בה לא מתעכל טוב אצלי. ואפילו ברבי נראית חסודה לידה עדיפה לי הפלסטיקה המחוטבת של ברבי על פני ההגזמה והסקסיות החתולית של גברת בראץ. 


חשבתי לשתף אותכן בפרוייקט יצירתי חביב למדי שנתקלתי בו, והוא  עושה כבוד לאשת הפלסטיק האגדית. מתוך אהבת אמת, נטולת ציניות אספה Jocelyne Grivaud מקבץ דימויים בהם נראית ברבי לובשת פנים של אייקונים אמנותיים מפורסמים והתוצר הוא כייפי.


4 תגובות:

 1. גם לך היה חלום לא ממומש על בית הבובות של ברבי? גם לי היה!
  רציתי לא מזמן להגשים את החלום הזה לילדתי (החלום שלי, כן? ילדתי מאוד אוהבת את הברביות שלה - חלקן היו שלי בילדותי - אבל לא ביקשה בית ברבי בכלל) וגיליתי ש-1)גם באמריקה הוא יקר מאוד 2)הוא כבד (מעל 5 קילו!) בשביל לסחוב במזוודה 3)יש בו עופרת (בכמות מעל לתקן המחמיר יותר של מדינת קליפורניה) - ביאס אותי קשות שגם בדור הזה החלום לא יוגשם. אולי כשיהיו לי נכדות...

  השבמחק
 2. מדליק אם כי חייבים להודות שבורסיה של "אולימפיה" יש משהו מטריד מעבר למצופה.. גם אני משתייכת למחוסרות הדיור (-: אבל כן היתה לברביות שלי טלוויזיית מסך ענק (עוד לפני שהיו כאלו!) שהכנתי מקופסאות של הקסטות וציירתי בתוכן את הכפתורים של הטלויזיה וה"תוכנית". מממ.. אולי צריך לעשות שוב עם הילדים (-:

  השבמחק
 3. אלף - אין כמו הגשמת חלום דור 3.
  בעיקר פורמת - הפלזמה של הברבית, עוד בטרם המצאתה! את אלופה !

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking