הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום רביעי, 2 במאי 2012

לתפוס את האושר (catch your happiness)

לפעמים, כשיש רגע של שקט בכל ההמייה הזו שנקראת סדר היום שלי, לפעמים נפתח צוהר, ואז אני מסוגלת, להבחין ולראות רגע קטן של קסם. וכשאני מבחינה בו, בא לי לתפוס אותו, ולשמור בכיס, לרגעים שצריך קצת תנופה וחיזוק ותזכורת על סדר עדיפויות.

רגעים שבהם אני "תופסת" את ליה שלי משחקת, ממחיזה, רוקדת, ממציאה, מלחינה שיר, מנהלת דיאלוג דימיוני בשמה של בובה, או שוכבת מהורהרת בפינה הסודית שלה. ברגעים האלה, בא לי לצרוח מאושר. משהו בגוף שלי מתמלא בגל של שמחה וגאווה. ואני מוסיפה ומודה על האפשרות להיזכר כמה זה חשוב וליישם "הורדת הילוך".  אני מודה על עולמה הפנימי העשיר והיפה. וגם, לפעמים בטותה נשימה, מצטערת על כל אותם פעמים שהייתי ממהרת, חסרת סבלנות, ועסוקה. ונתתי לדברים של "גדולים" להרוס דברים יפים של "קטנים".


-ליה ברגע של קסם-
 פנקייק לצידה והיא, כל כולה עסוקה במלאכת הדקורציה: מקשטת רצועת נייר, שבסוף תהיה  שרשרת קישוט נהדרת

כמה שיטות לתפיסת האושר עם ילדייכם:

 • כשהולכים ברחוב, ופוגשים נמלה, גם אם ממהרים להגיע לגן, לא יקרה כלום אם תעצרו רגע, ויחד תסתכלו עליה במסלולה. מדי פעם, לקום קצת יותר מוקדם, ולהתכרבל ביחד ולהתעורר בעצלתיים. מה קרה? הכביסה תרים מפלס, הכלים בכיור יגלגלו עליכם עיניים. אבל אתם- תהיו חזקים, תפנו כתף קרה. במקום זאת תסתלבטו יחד לדקות גנובות ושוות עד לאין שיעור.
 • אם פוגשים סביון "סבא", חובה לעצור, לנשוף, לבקש משאלות, שיתפזרו עם הרוח. ולהמשיך הלאה בהקלה. יש מי ששומע!
 • ליצור פינות של כיף, מזמינות, בבית. ככה כיף לתפוס "כיוון" ביחד או לחוד. לנו יש בבית, פינת אוכל, שיש בה לא מעט ציוד לידיים יצירתיות (דפים, צבעים, בצק, מדבקות ועוד) + ספרי קריאה. במרפסת שלנו, שהוסבה לאזור משחק וצפייה בסרטים, יש ספת רביצה נמוכה וגם, פינת קריאה כייפית (-הכניסה לילדים בלבד, בשל מידות הפטיט שלה). וכמובן ספרים כמעט בכל חור (ומכוניות, באדיבות הגברבר של הבית). יש לנו נדנדה בחלל הסלון-כניסה. מותר לשייט בקורקינטים בבית, להתגלגל על השטיח בסלון. לבנות מבצר מתחת לשולחן פינת האוכל. הבית שלנו מיועד לנו, לעשות בו כיף, כמה שרק אפשר!
 • לשים מוזיקה ולרקוד יחד. אוי, זה כיף!
 • לשים רגע את המולטי-טאסקינג על המדף ולהתפקס- בהם. להקשיב להם, לשמוע אותם, לשחק, לצבוע. לא משנה מה, העיקר לא לעשות שום דבר בו זמנית, רק להיות איתם. ושהכל יתפוצץ.

איך אתם תופסים את האושר שלכם?

הרבה האהבה,
אפרת

6 תגובות:

 1. הפוסט הזה עשה לי חשק לחבק את כל מי שנמצא סביבי.
  כמה אהבה הומור ונשמה בפוסט אחד.
  נפלא שתמשיכי למצוא את כל הרגעים הללו בכל יום!
  אמן.
  תענוג צרוף!
  אמאשל3

  השבמחק
  תשובות
  1. תודה אמאשל 3! בא לי לחבק אותך עכשיו :)
   שיהיה סופש מעולה
   אפרת

   מחק
 2. לתת להם להתגלל באדמה ולהתלכך לגמרי כשאנחנו עובדים על גינת הירק החדשה שלנו (:
  לראות אותם מתחבקים ואוהבים אחד את השני ...
  לראות את נועם (6) מלמדת את אחיה הקטן (3) דברים חדשים בידענות של גדולים ( :
  עופרי

  השבמחק
  תשובות
  1. יהלומים! וכן זה כל כך חמוד לראות את הגדולה מלמדת את הקטן, ממיס לבבות!
   תודה עופרי

   מחק
 3. מקסים, אהבתי את הפינות בבית...
  אם רק היינו יכולים להיות איתם יותר...

  השבמחק
 4. כן צריך להשקיע בזה טוב טוב, שווה כל כך! זה לא חוזר. הזמן איכות הזה יקר מפז.

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking