הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום חמישי, 25 בספטמבר 2014

סתיו - סיפור על הכוכב הסודי של עץ התפוחסתיו. מבחינתי הוא סמן השינוי הגדול. יש רוח אחרת שנושבת, האוויר משתנה לגמרי, גם אני משתנה. כשלמדתי להקשיב גם לעצמי קצת יותר, הבחנתי בשינוי שמתחולל, השינוי קורה לא במודע, במחובר למה שקורה בטבע. פעם פחדתי מהשינוי, מהסתיו, כי בואו סימן את סוף הקיץ שאני כל כך אוהבת. אבל השנים מעגלות פינות בבנאדם, ואני למדתי לאהוב אותו, אפילו מאוד. כי הוא מגליש אותי בעדינות אל החורף (שגם איתו אני בהליכי גישור) מצית את תחילת החום הפנימי שכה זקוקים לו כשהכל בחוץ מתקרר. ועכשיו כשמתחילים להפנות דברים פנימה, שמים את תענוגות הקיץ והחופש התזזיתי על המדף, אפשר להתחיל דברים אחרים, חדשים, מרגשים מסוג אחר.

ובאמת כמו קסם סתיו שכזה, פתאום בבת אחת התפוצצו זיקוקי דינור של עשייה יצירתית, מתחשק לי הכל: לצבוע, להמציא, לגזור, לארוג, לכתוב, לשרבט לתפור.לכבוד השנה החדשה כתבתי לליה ויאיר סיפור- הכוכב הסודי של עץ התפוח.  הסיפור מבוסס על סיפור שמסופר לכבוד הסתיו ומקורו אינו ידוע. לקחתי את הסיפור והוא עבר שינוי בהתאם למה שרציתי להעביר. זה סיפור על גדילה וצמיחה, על התגברות על מה שבדרך, ועל כך שהדרך עוזרת בעיצוב וחישול האני שלך. וגם על גילוי קטן שבא בסוף, שהכוח והיכולת הם תמיד טמונים בך, צריך להאמין ולצמוח. אז חשבתי לחלוק אותו אתכם, מקווה שתהנו ממנו. שתהיה שנה נפלאה, שהכוכב הפנימי שלכם יזהר תמיד.


כמובן שאפשר לתמוך את הסיפור בעשייה. אפשר לעשות הדפסי תפוח ואיתם להכין כרטיסי ברכה, או להדפיס על בד ולהכין מפיות קטנות (טוב לשלוח בתיק האוכל + ריקמה של שם הילד).5 תגובות:

 1. שנה נפלאה לך ולכך בני המשפחה, שנה מלאה ביצירה ועשייה! ממני, קולרגולת

  השבמחק
 2. ידידה ותיקה יקרה ! כמה טוב לשמוע ממך. שנה טובה ונפלאה לך.

  השבמחק
 3. איזה כיף לקבל במייל הודעה על פוסט חדש ממך. הסיפור שכתבת ריגש אותי מאוד והדפסתי לי אותו כדי שאוכל הערב להקריא לילדים שלי :) שנה טובה ומתוקה ומלאה בפרצי יצירה <3

  השבמחק
  תשובות
  1. כמה משמח לשמוע ממך ולדעת שאהבת
   שתהיה לך שנה נפלאה. אפרת

   מחק
 4. תודה רבה על בלוג הקסם הזה. שנה טובה, מתוקה, בריאות ויצירתיות לך וליקירייך.

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking