הורות יצירתית שמאמינה בילדים

לא פשוט בתקופה של היום לגדל אותם ולזכור תוך כדי, להנות מכל רגע. אם עוצרים רגע ונזכרים שהם בעצם הכי חשובים ושהם גדלים כל כך מהר נבין שיש להתענג על כל רגע. ילדיסקו- הבלוג הכי שובב בסביבה מנסה לשנן לעצמו ולכם את זה בדיוק. יצירה, השראה, רעיונות והמלצות שיעשו לכם את ההבדל.יום רביעי, 1 באוקטובר 2014

מסיבת סתיו - יום הולדת 8 לליהחגיגות הסתיו נפתחות אצלנו עם הינתן האות - יום הולדתה של ליה. והשנה יצאנו מקונכיית ה'רק בנות' וזו היתה יום הולדת ראשונה עם כל ילדי הכיתה, יחד עם חברה נוספת. הנושא: מסיבת יער סתווית(ומסתורית), המיקום: פארק. תוצאה סופית: כיף והנאה כלל מערכתית. אז מה היה לנו שם:


 

הזמנה
כידוע, אין אין אין חגיגה בלי הזמנה שווה. חלק מהכיף זה האתגר להביא רעיון כייפי להזמנה ואז לבצע יחד עם ליה. השנה עיצבתי הזמנה שאפשר לקפל מנייר A4 רגיל למעין ספרון, ואז ברוח העניין המסתורי והסתווי היה צריך לגרד את עלוות העלים של העץ בכדי לחשוף את פרטי המסיבה. ליה צבעה, עזרה להכין את החלק המתגרד, להדביק, להוסיף מטבעות לגירוד וכמובן לחלק יחד עם חברתה.

אוכל
שולחן Custumize Your Cupcake - שזה רעיון מצויין כי גם הילדים נהנים לעילא וגם האמהות לא טורחות בקישוטים. [במאמר מוסגר אוסיף ואומר, ששמעתי מכמה ילדים שאחד ההיילטים של החיים זה קצפת דוח מהמיכל אל הפה.] כל ענין השולחן קאפקייק בהתאמה אישית הוא שוס איך שלא נהפוך את זה. פחות כאב ראש לאמהות (על קישוטים דיברנו, אבל לכי סחבי ערימת קאפקייק יפי בלורית בשלמותם מיעד בית ליעד פארק. בעעע) וילדים מבסוטים אש. אז פשוט קנינו קצפות במכלים, שלל קישוטים ואפינו מלאן קאפקייקס וניל ושוקולד. ה-צ-ל-ח-ה. ולחשוב שכל זה החל בכלל מעצלות.

את כל הקרנבל קאפקייק תגברנו בשולחן חטיפים - מלוחים ומתוקים פלוס שולחן נפרד לשתיה: מיץ פטל ובקבוקי מים, בסוף גם הוזמנו פיצות, שכנראה אפשר היה גם בלעדיהן.
פעילות
הפעילות היתה מוצלחת ומהנה ושילבה  בהתחלה סיפור חצי מומחז, שקשר את הדברים ונתן רקע לעלילה המתפתחת. לאחר מכן עברו לפרקטיקה שכללה חלוקה למחנות (בנים אבירים-לוחמים ובנות פיות יער לוחמות) עם משימה. הילדים רצו, זחלו, התאמנו, צחקו, שולהבו, קצת הופחדו ובעיקר נהנו מהביחד ומהזדמנות להיות בעולם של דמיון וכיף. כל זה תודות לצוות היער הקסום שעשה יופי של עבודה.

קישוטים 
דקורציה היא עניין של אהבה, יחד עם זאת היה לנו מעט חשק להשתגע ועוד יותר מעט זמן בידנו. מרגע סיום הלימודים ועד תחילת המסיבה היה לנו פרק זמן של שעתיים פלוס. לכן עשינו את הדבר המוצלח ביותר בעיני: קשירת סרטים שמתבדרים ברוח ועושים ת'עבודה נפלא יחד עם קשירה של פרחי נייר משי גדולים אל גזעי עצים בכמה נקודות מועטות אך אסטרטגיות. בשטח כל כך גדול כמו פארק כדאי תמיד להיות ממוקדים- להתרכז באזור מסויים ולהכניס אווירה אליו, אחרת הולך הכל לאיבוד בשטח כה גדול.

פטריות שהכנו מקרטון (קורנפלקס) היו סמני דרך אל המסיבה מהחנייה. שוב הגמדים החרוצים בפעולה...

באהבה
אפרת

6 תגובות:

 1. מעורר השראה:)
  גם אנחנו נשמח לדעת איך מכינים את ההזמנה המתגרדת. תודה!

  השבמחק
 2. וואווו!!! איזה יופי. חבל שלא קיבלתי הזמנה ליום הולדת הזו :-)
  אשמח לשמוע עוד פרטים על תוכן היום הולדת!

  השבמחק
 3. תודה לכולכם :)
  את ההזמנה המתגרדת עשיתי על בסיס הרעיון הזה. ההוראות כולן שם...
  http://www.yeladisco.co.il/2010/11/hanukka-advent-calendar-for-kids.html

  שנה מקסימה וסליחה על העיכוב במענה

  השבמחק
 4. מקסים. אשמח לשמוע עוד על הפעילות עצמה.

  השבמחק

Related Posts with Thumbnails

frontpage tracking